انتخاب زبان

آخرین اخبار

تکذیبیه خبر "تبریز: تلاش ماموران امنیتی برای دستگیری تقی سلحشور "

تکذیبیه

پایگاه خبری- تحلیلی اویان نیوز روز پنجشنبه ۱۴آذر۹۲  خبری با عنوان ” تبریز: تلاش ماموران امنیتی برای دستگیری تقی سلحشور” منتشر کرده بود. این خبر از سوی نزدیکان فعال مدنی تقی سلحشور تکذیب شد. فلذا سایت خبری تحلیلی اویان نیوز ضمن پوزش از مخاطبین خود، این خبر را از خروجی خود حذف می نماید.

با تشکر مدیریت پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز، مجید خوش اختر

——————

اختصاصی اویان نیوز: دیشب ماموران امنیتی برای دستگیری تقی سلحشور  فعال ملی – مدنی آذربایجانی ساکن تبریز به مراسم شامی که به مناسبت سومین روز درگذشت برادر وی تدارک دیده شده بود مراجعه کردند.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، چهارشنبه ۱۳آذر۹۲ ماموران امنیتی با مراجعه به مراسم شام ترحیم برادر مرحوم تقی سلحشور فعال ملی – مدنی آذربایجانی سعی در بازداشت وی می نمایند که به دلیل عدم حضور این  فعال آذربایجانی در این مراسم موفق به بازداشت وی نمی شوند.

ماموران امنیتی با تهدید خانواده این فعال آذربایجانی عنوان نموده اند که وی می بایستی خود را به اداره اطلاعات تبریز معرفی نماید و در صورت عدم معرفی نتایج سنگینی را به دنبال خواهد داشت.

گفته می شود ماموران امنیتی با  ۴ خودرو و با سرنشین ۳ نفره برای بازداشت این فعال مدنی در مراسم شام عزاداری حضور یافته اند.

پیشتر نیز ماموران امنیتی روز۲۰آذر۹۱ در صدد بازداشت این فعال آذربایجانی برآمده بودند.

تقی سلحشور روز ۲شهریور۹۰ به همراه ۲۸ نفر دیگر از فعالان آذربایجانی در جلسه ای برای هم اندیشی درباره دریاچه اورمیه در محله قوم تپه تبریز بازداشت شد. شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز این فعال آذربایجانی را به اتهام اجتماع و تبانی و عضویت در گروههای مخالف نظام به ۲۷ ماه حبس تعزیری محکوم نمود.

در شهریور ماه سال ۹۰ سازمان عفو بین الملل با ابراز نگرانی از وضعیت تقی سلحشور و سایر بازداشت شدگان محله قوم تپه با صدور بیانیه ای خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان شد.

این فعال آذربایجانی طی سالهای متمادی در قالب گروه فرهنگی و هنری لاچین فعالیت نموده و به این دلیل بارها توسط ارگانها امنیتی تهدید، بازداشت و مورد بازجویی قرار می گرفت.

 استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

موج دستگیری ها در آستانه سالروز ۲۱آذر

به بهانه دستگیریهای اخیر در آذربایجان

درباره این مطلب نظر دهید