انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

تبریز: توقف چمن کاری به دلیل کمبود آب / ممنوعیت استفاده از آب شرب در فضای سبز

kembud ab

اویان نیوز: معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از توقف چمن کاری در شهر تبریز به دلیل کمبود آب خبر داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از استانداری آذربایجان شرقی، محمدصادق پورمهدی در جلسه بررسی بحران کم آبی آذربایجان شرقی با انتقاد از هدررفت ۱۷ درصدی آب شرب شهری گفت: بر اساس ابلاغیه‌ای که به شهرداری‌‌ها داده‌ایم استفاده از آب شهری در فضای سبز ممنوع است.

وی در این جلسه افزود: بر اساس ابلاغیه‌ای که به شهرداری‌‌ها داده‌ایم استفاده از آب شهری در فضای سبز ممنوع است و باید از گونه‌های کم‌مصرف گیاهی و نیز آبیاری قطره‌ای استفاده شود.

وی یادآور شد: کاشت چمن با وجود اعتراض برخی شهروندان متوقف شده است و با توجه به آب زیاد مورد نیاز چمن و آسیب به آسفالت و بتن‌ها این اقدام متوقف می‌شود.

پورمهدی گفت: اصلاح شبکه‌های آبرسانی و سامان‌دهی لوله‌های آبرسانی حتی با استفاده از توان بخش خصوصی باید جدی گرفته شود و این سرمایه‌گذاری‌ها با توجه به مشکلات متعدد برای تامین آب توجیه‌پذیر است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی افزود: انتقال آب رودخانه ارس نیز باید مورد توجه باشد و در مورد آب شرب روستاها و انتقال آب مسایل قومی باید حل و فصل شود.

وی افزود: مردم کمبود منابع آبی را باور نکرده‌اند و در حال حاضر حفر چاه‌های متعدد آب در حاشیه شهرها مشاهده می‌شود و در روستاهای اطراف تبریز نیز مشکلاتی را در زمینه آب، برق و گاز و استفاده‌ها و ساخت و سازهای غیرمجاز شاهد هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: سال گذشته به دلیل کمبود بارش ها با برخی بحران ها در زمینه آب مواجه شدیم امسال باید قبل از فرا رسیدن تابستان شاهد مدیریت این جریان باشیم.

خلیل ساعی اظهار داشت: طبق آمار امسال میزان بارش ها در استان بسیار مناسب بوده اما از سوی دیگر با افزایش دما مواجه بودیم که این امر سبب می شود، این بارش ها به شکل آب های سطحی درآمده و به تدریج بخار شوند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

بحران آب در آذربایجان و کارواش « با آب شیرین »

روستاهای اردبیل با کمبود آب مواجه اند

آب ذخیره شده در پشت سد ماکو ۴۰ درصد کاهش یافت

بحران آب تا سال ۲۰۵۰ ادامه دارد / هشدار درباره مصرف بی‌رویه منابع آب زیرزمینی

«۶۰۰ دریاچه» روزمینی و زیرزمینی در حال خشک شدن هستند

اصلاندوز: سد میل مغان خشک شد

گزارش تصویری از بحران آب در سد «شهر چایی» اورمیه

رود «آراز» خشک می شود

درباره این مطلب نظر دهید