انتخاب زبان

آخرین اخبار

تبریز: جلسات شورا به سهم‌خواهی عده‌ای مختص شده است/ فضای مسموم شورای شهر

xamaci

اویان نیوز: جوان‌ترین عضو شورای شهر تبریز گفت: هیچ یک از جلسات شورای شهر تبریز به مسایل شهری اختصاص نداشته و به سهم‌خواهی از سوی عده‌ای خاص اختصاص داشته است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نصر نیوز، المیرا خاماچی که با ۲۸ سال سن جوان‌ترین عضو شورای شهر تبریز محسوب شده و به عنوان نفر پنجم وارد شورای ۲۱ نفره این کلانشهر شده است، پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه فضای شورای شهر تبریز از سوی برخی از همکاران به حدی مسموم شده که اعضای جناح رقیب به خود جسارت می‌دهند خود را بالاتر از دیگران دیده و بقیه را تهدید کنند.

وی با بیان اینکه به عنوان جوان‌ترین عضو شورای شهر تبریز همواره تلاش کردم از وارد شدن به جناح‌بندی‌های شورای شهر تبریز پرهیز کنم، اظهار کرد: جالب است که مدعیان دفاع از حقوق مردم برخلاف ژست‌های روشنفکری هیچ اعتقادی به اصول مردم‌سالاری نداشته و احترامی به آرای مردم قایل نیستند.

برخی اعضای شورا هرگز به گفته‌های خود پایبند نیستند

این عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: برخی از اعضای شورای شهر که در رسانه‌های مختلف شعار دفاع از حقوق مردم سر می‌دهند، در جلسات پشت پرده هرگز به گفته‌های خود پایبند نبوده و حتی نماینده قشر جوان و بانوان جامعه را به این بهانه که سابقه کمتری دارد، تهدید می‌کنند.

خاماچی از افرادی که با فضای ایجاد شده، سوار بر موج روانی جامعه شده و از اعتماد مردم سوء استفاده می‌کنند به شدت انتقاد کرد و یادآور شد: شورای شهر یک پارلمان محلی است و همه اعضا از یک رای برخوردار بوده و هیچ کس بر دیگری ارجحیت ندارد.

وی برخی همکاران خود را به رعایت حد و حدود و احترام متقابل دعوت کرد و گفت: گستاخی برخی از اعضای شورای شهر بدانجا رسیده که نزد دیگر همکاران این مجموعه، جوان‌ترین عضو شورای شهر را تهدید می‌کنند و انتظار دارند ما نیز ترسیده و پا پس بکشیم

رئیس سابق کمیسیون فضای سبز با بیان اینکه برخی از اعضای با سابقه شورای شهر از موضع بالا به همکاران تازه‌وارد خود نگاه می‌کنند، تصریح کرد: افتخار می‌کنم که هرگز وارد بازی‌های فریب‌کارانه سیاسی و سهم‌خواهی‌ها نشده و تمام تمرکز خود را به دفاع از حقوق مردم اختصاص داده‌ام.

مدعیان دفاع از حقوق مردم هیچ اعتقادی به اصول مردم‌سالاری ندارند

خاماچی تصریح کرد: متاسفانه با وجود اینکه پنج ماه از زمان تشکیل شورای چهارم می‌گذرد، هیچ یک از جلسات شورای شهر تبریز به مسایل شهری اختصاص نداشته و به سهم‌خواهی از سوی عده‌ای خاص اختصاص داشته است.

این عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از مطالبات و مشکلات مردم به دلیل درگیری‌های جناحی و سیاسی‌کاری‌های عده‌ای خاص، بر روی زمین مانده است، اظهار کرد: کلانشهر تبریز با معضلات بسیاری همچون ترافیک و آلودگی هوا، کمبود فضای سبز و حاشیه‌نشینی روبه‌روست اما برخی از همکاران به جای پرداختن به این موضوعات، به دنبال ایجاد حاشیه و فضای تنش و درگیری هستند.

وی با یادآوری روزی که تمام همکاران شورای شهر برای ارائه خدمت به مردم سوگند یاد کردند، گفت: تاکنون به احترام رای مردم و اینکه فضای شورای شهر به تنش کشیده نشود، درخصوص بسیاری از مسائل سکوت کرده بودم اما به نظر می‌رسد برخی افراد، سکوت بنده را ناشی از بی‌تجربگی و یا هراس از تهدیدهای طرف مقابل دانسته و هر روز گستاخ‌تر شده‌اند، بنابراین از این پس موضوعات را با مردم در میان خواهم گذاشت.

درباره این مطلب نظر دهید