انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

تبریز: راه‌اندازی خط تولید خودرو با برند اروپایی/ تعطیلی بیش از نصف کارخانه‌های قطعه‌سازی

2

اویان نیوز: عضو انجمن صنایع نیرو محرکه و قطعات خودرو کشور گفت: با پیگیری‌های مدیریت ارشد استان، مجوز تولید خودرو در استان برای تولید خودرو با برند اروپایی در تبریز دریافت شده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، رضا پاشائی ظهر با بیان این‌که با راه‌اندازی این خط تولید خودرو می‌توان برای بیش از ۱۰ هزار نفر در استان به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرد، خاطرنشان کرد: در صورت تحقق این مهم شاهد کاهش بخشی از مشکلات قطعه‌سازی و خودروسازی استان خواهیم بود.

پاشائی با تشریح روند پیگیری و راه‌اندازی این خط تولید در استان گفت: با پیگیری‌های مدیریت ارشد استان، مجوز تولید خودرو در آذربایجان شرقی دریافت شده و از استانداری پیشنهاد شده تا انجمن‌های تخصصی خودرو و نیروی محرکه و انجمن کارفرمایان تولیدکننده قطعات خودرو پیشگام تشکیل شرکتی برای تولید خودرو با برند اروپایی شوند.

وی ادامه داد: خودرویی باید به کشور وارد شود که دارای برند مطرح و با ارزشی است، با واردات خودروهای چینی مخالف هستم و اگر وضع به همین روال و بدون تغییر نگرش پیش رود، روزی فرا خواهد رسید که همین خودروهای چینی، کمر صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور را خم خواهد کرد.

عضو انجمن صنایع نیرو محرکه و قطعات خودرو کشور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: آذربایجان‌شرقی در قطعه‌سازی و مجموعه‌سازی جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد، ولی به جرات می‌توان گفت استان در این زمینه در حال از دست دادن جایگاه واقعی خود است که این موضوع نگرانی اکثر فعالان این حوزه را در پی دارد.

وی با بیان اینکه بیش از نصف کارخانه‌ها در حوزه قطعه‌سازی، تعطیل شده و یا با توان و ظرفیت کمتر از ۳۰ درصدی خود کار می‌کنند، تصریح کرد: کیفیت خودروهای تولیدی کشور باید افزایش و قیمت آنها کاهش یابد، اگر به جای واردات بی‌رویه خودرو، تکنولوژی ارتقای کیفیت خودروهای تولیدی را وارد کنیم، هم قیمت خودرو کاهش پیدا کرده و هم کیفیت تولیدات افزایش می‌یابد.

در این گزارش اشاره ای به نام این برند اروپایی نشده است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

آذربایجان شرقی: صنعت قطعه‌سازی در آستانه تعطیلی

تبریز: صنعت قطعه سازی روز به روز ضعیف تر می شود

درباره این مطلب نظر دهید