انتخاب زبان

آخرین اخبار

تبریز: ممانعت از دفن یک شهروند بهایی

bahaeyat

اویان نیوز: مسئولان قبرستان عمومی تبریز از دفن یک شهروند بهایی امتناع و وی را بدون اطلاع خانواده در شهر دیگری دفن کردند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، مسئولان قبرستان عمومی تبریز – وادی رحمت – از دفن یک شهروند بهایی به نام (آقای) مروتی که در ۲۹ اسفند ماه سال گذشته در تبریز فوت کرده جلوگیری کردند و جسد متوفی را بدون اطلاع خانواده و انجام مراسم مذهبی در شهر میاندوآب به خاک سپردند.

به گفته ی یک شهروند بهایی، «خانوده آقای مروتی، جسد متوفی را صبح روزی که فوت کرده بود برای دفن به گورستان وادی رحمت بردند که مسئولین مربوطه به ایشان گفتند جسد را به سردخانه گورستان تحویل دهند و به خانه برگردند تا با ایشان تماس گرفته شود. چند ساعت بعد یک نفر از وادی رحمت تماس گرفت و به خانواده مروتی گفت که اجازه دفن داده نشده و جسد برای دفن به میاندواب برده شده است.»

بر همین اساس، در یک سال و نیم گذشته به هیچ شهروند بهایی در تبریز اجازه دفن داده نشده و همه متوفیان بدون اطلاع خانواده هایشان در شهرهای اطراف تبریز دفن شده اند.

در طی این مدت، خانوده های بهاییان فوت شده برای رفع مشکل، خواستار ملاقات با آقای جلالی، رئیس قبرستان عمومی تبریز (وادی رحمت) شده اند ولی وی تاکنون حاضر به پذیرش و گفتگو نشده اند.

درباره این مطلب نظر دهید