انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

آخرین اخبار

تبریز میزبان نشست "اطلس شهرهای جهان اسلام" در سال 2016

60_3

اویان نیوز: مدیر اطلس شهرهای  جهان اسلام، از میزبانی تبریز برای برگزاری نشست اطلس شهرهای جهان اسلام در سال ۲۰۱۶ میلادی خبر داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، صادق نجفی که به منظور شرکت در اجلاس جهانی شهرداران جهان در وین پایتخت اتریش به سر می‌برد، با اعلام این خبر اظهار کرد: اجلاس جهانی شهرداران جهان که در مقر سازمان ملل در وین آغاز به کار کرده است در نشست امروز خود شهر تبریز را برای میزبانی برگزاری نشست اطلس شهرهای جهان اسلام در سال ۲۰۱۶ میلادی برگزید.

وی افزود: در این نشست، شهرهای منتخب جهان اسلام، گرد هم می‌آیند تا در خصوص اعتلای هویت و تمدن اسلامی در نحوه اداره‌کرد کلان‌شهرها بحث و تبادل نظر کنند.

نماینده شهرداران ایران ادامه داد: این رویداد مهم و تاریخی، دستاورد مهمی در حوزه مدیریت شهری است که میزبانی آن، از میان ده‌ها کلان‌شهر صاحب‌نام، به تبریز اعطا شده است.

شهردار تبریز با تاکید بر این که بی‌شک تبریز، لایق میزبانی این رویداد جهانی است، اظهار کرد: اجلاس تبریز، قطعا در تیررس رسانه‌های معتبر جهان خواهد بود؛ از این رو تمام همت خود را برای میزبانی شایسته این رخداد بین‌المللی به کار خواهیم بستیم.

اجلاس جهانی شهرداران جهان که به همت مجمع شهرهای اسلامی (WAIC) و بنیاد بین المللی رهبران شهری (ICL) برگزار می شود، طرح ابتکاری شکوفایی شهری است که به عنوان ابزاری جدید در مدیریت شهری مطرح بوده و تصمیم گیرندگان شهری از آن برای تقویت، شکوفایی و یکپارچگی شهرها بهره می گیرند

درباره این مطلب نظر دهید