انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

تبریز: پایان تحصن اعتراضی پرسنل شرکت بلبرینگ ایران

Jpeg

اویان نیوز: پرسنل شرکت بلبرینگ ایران پس از دو شبانه روز تحصن اعتراضی و پس از حضور اعضای کمیسیون کارگری آذربایجان شرقی در محل کارخانه به تحصن خود پایان دادند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نصر، به دنبال بحرانی شدن اوضاع کارخانه بلبرینگ سازی تبریز پس از واگذاری سهام ان به بخش خصوصی و تعویق سه ماهه حقوق کارگران این مجموعه صنعتی، پرسنل این شرکت از صبح سه شنبه ۱۱آبان۹۵ از کار کشیده و در جلوی درب ورودی کارخانه تجمع کردند.

به دنبال اعتراض کارگران شرکت بلبرینگ ایران به وضعیت بحرانی کارخانه، مسئولان استانی از صبح روز سه شنبه پیگیری های خود برای احقاق حقوق کارگران این مجموعه آغاز کردند و همچنین شامگاه امروز چهار نفر از اعضای اصلی کمیسیون کارگری آذربایجان شرقی با حضور در جمع کارگران شرکت بلبرینگ ایران و در جلسه ای ۲ ساعته که تا ساعت ۲۱ به طول انجامید، آن ها را از اقدامات مدیریت استان برای احقاق حقوق کارگران و اصلاح روند مدیریت کارخانه بلبرینگ سازی تبریز آگاه کردند.

مسئولان کمیسیون کارگری استان اعلام کردند سهامدار این شرکت متعهد شده است که تا پایان ساعت کاری فردا (پنجشنبه) بخشی از حقوق معوقه کارگران کارخانه را پرداخت کند.

تعدادی از کارگران این مجموعه بزرگ صنعتی نیز به طرح دغدغه ها و مشکلات خود پرداخته و خواستار تامین امنیت شغلی خود و حل ریشه ای مشکلات مدیریتی کارخانه بلبرینگ سازی تبریز شدند.

پرسنل شرکت بلبرینگ ایران پس از شنیدن توضیحات کمیسیون کارگری استان و تعهد سهامدار شرکت، به تحصن اعتراضی خود پایان دادند.

شرکت بلبرینگ ایران، تنها تولید کننده انحصاری انواع برینگ و رولر برینگ ایران است که پس از واگذاری سهام آن از سوی شرکت سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن به بخش خصوصی از مشکلات مدیریتی رنج می برد.

شرکت بلبرینگ ایران (IBC) در بیست و پنجم سپتامبر ۱۹۶۹ مصادف با هشتم آبان ماه ۱۳۴۸ با مشارکت شرکت SKF سوئد، تأسیس شده است. این شرکت، بلبرینگ و رولر برینگ‌های مخروطی را براساس مشخصات ارائه شده توسط ISO (سازمان استاندارد جهانی) تولید می‌کند.

درباره این مطلب نظر دهید