انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

  Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

تبریز پایتخت نگارگری جهان اسلام معرفی می‌شود

864390_PhotoA

اویان نیوز: دبیرکل جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی گفت: در حاشیه برگزاری این جشنواره بین‌المللی، تبریز به عنوان پایتخت نگارگری جهان اسلام معرفی می‌شود.

به گزارش اویان نیوزبه نقل ازایسنا، مهدی محمدزاده در نشست مطبوعاتی دومین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی با اشاره به حضور موفق تبریز در اولین دوره این جشنواره بین‌المللی اظهار کرد: طبق تفاهم‌نامه جدید این سازمان با دانشگاه هنر تبریز، دومین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی در تبریز برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در بند هشتم بیانیه دومین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تصویب شد که تبریز به عنوان پایتخت نگارگری جهان اسلام معرفی شود.

محمدزاده تصریح کرد: این همایش در چهار محور کلی کنگره، جشنواره بین‌المللی، جشنواره ملی و نمایشگاهی از انتشارات و نرم‌افزارهای این همایش با حضور هنرمندان ۴۵ کشور جهان برگزار می‌شود.

Shah_abbas_with_a_young_page

وی از حضور ۹۰ هنرمند خارجی از ۴۵ کشور جهان در این جشنواره خبر داد و اظهار کرد: هنرمندان شرکت‌کننده در این جشنواره علاوه بر اینکه آثار خود را در غرفه‌های تعبیه شده به معرض نمایش می‌گذارند برخی از آثار هنری خود را به متقاضیان می‌فروشند.

دبیرکل جشنواره و مسئول کمیته علمی این جشنواره گفت: این جشنواره هر دو سال یک بار در تبریز با حمایت استانداری، شهرداری تبریز، بنیاد نخبگان و سازمان همکاری‌های اسلامی برگزار می‌شود.

وی گفت: به ۳۰ نفر از هنرمندان برگزیده این جشنواره در ۱۰ رشته هنری، جوایز نقدی اهدا می‌شود.

این جشنواره از ۱۸ تا ۲۵ اردیبهشت سال جاری در تبریز در حال برگزاری است،

یک نظر یرای این مطلب داده شده است

 1. پس چرا تصویر نگاره های مکتب اصفهان رو در این مطلب گذاشتید ؟
  واقعا جای تاسف دارد.
  شما سایت معتبر برای جامعه دانشگاهی هستید .
  لطفا دقت کنید.
  در ضمن مساله ی نگارگری مکتب تیریز اول و دوم خیلی مهم است…
  تبریز پایتخت نقاشی عالم شرق است…نه اسلام.
  لطفا در سایتتان به هنر بیشتر پرداخت کنید.
  با تشکر.

درباره این مطلب نظر دهید