انتخاب زبان

آخرین اخبار

تبریز: کاهش آب مخازن / قطعی مکرر آب

222000616_PhotoA

اویان نیوز: قطعی های آب در روزهای اخیر در بخش هایی از کلانشهر تبریز موجب شد تا برخی خانواده های تبریزی ماه مبارک رمضان را با بی آبی آغاز کنند

به گزارش اویان نیوز به نقل از نصر نیوز، اهالی شهرک های زعفرانیه، میرداماد، رجایی شهر، کوی دانشگاه، کوی دادگستری، سهند ائل گولی شب گذشته را با بی آبی سپری کردند.

رضا پور رجب مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی روز گذشته در گفت و گویی با خبرنگاران اظهارداشت: منابع آبی استان با توجه به توسعه شهری و جمعیتی در آینده نه چندان دور کفاف مصرف خانواده ها را نمی کند به همین علت ضمن ایجاد منابع آبی جدید باید به اصلاح الگوی مصرف آب در استان توجه کرد.

وی گفت: بر اساس الگوی استاندارد تعیین شده، هر نفر در شبانه روز حداکثر ۱۵ لیتر برای پخت و پز و آشامیدن، ۵۰ لیتر برای استحمام، ۲۰ لیتر لباسشویی، ۱۵ لیتر ظرفشویی، ۳۰ لیتر دستشویی، ۱۰ لیتر نظافت خانه و آبیاری باغچه، پنج لیتر کولر و تهویه و پنج لیتر اتلاف در توزیع باید مصرف داشته باشد.

پوررجب اضافه کرد: برای اینکه مشکلی برای تامین آب آشامیدنی مردم تبریز به وجود نیاید باید متوسط سرانه مصرف آب به ۱۵۰ لیتر در شبانه روز و مطابق الگوی طرح شده برسد.

وی با بیان اینکه میزان تولید آب در تبریز به طور متوسط ۳.۸ تا چهار مترمکعب در ثانیه است، گفت: این میزان در پیک مصرف به پنج مترمکعب در ثانیه نیز افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی اعلام کرد: حجم مخازن آب کلانشهر تبریز به علت مصرف بی رویه مشترکان رو به کاهش بوده و در خوشبینانه ترین حالت آب این مخازن به ارتفاع سه متری می رسد درحالی که ارتفاع مخزن ها ده متر بوده و ما باید شاهد پر شدن آن ها نیز باشیم.

در روز های اخیر فشار آب در برخی مناطق تبریزکاهش محسوسی یافته و براساس گزارش های رسیده در برخی مناطق قطعی آب نیزمشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است.

درباره این مطلب نظر دهید