انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

تبریز: گرانی غیرمعمول بازار میوه

mive

اویان نیوز: با پایان کار مراکز عرضه‌ی میوه‌ی نوروزی، میوه های شب عید به خصوص پرتغال با قیمت های غیرمعمول به شهروندان عرضه می شود.

به گزارش اویان نیوز به نقل از آناج، هر کیلو پرتقال به قیمت‌های ۶ تا ۹ هزار و گوجه سبز ۵۰ هزار تومان در میوه فروشی های سطح شهر تبریز عرضه می شود.

 در حالیکه قیمت پرتقال و سیب در مراکز عرضه میوه مستقیم دو هزار و ۹۰۰ و دو هزار و ۷۰۰ تومان بود، هر کیلوگرم پرتقال تامسون ۶ هزار تومان و پرتقال مصری ۸ هزار تومان به دست مردم می‌رسد.

همچنین نارنگی کیلویی ۶ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار عرضه می‌شود. این درحالی است که تقاضای انواع میوه پس از پایان یافتن تعطیلات نوروزی کاهش یافته است. قیمت کیوی هم از ابتدای سال نوسان زیادی نداشته و بسته به درجه‌ی آن با قیمتی در حدود ۴ تا ۶ هزارتومان به فروش می‌رسد، سیب زرد و قرمز هم با قیمت ۳ تا ۵ هزارتومان عرضه می‌شوند.

میوه هایی همچون توت فرنگی ۱۱ تا ۱۳ هزارتومان، گوجه سبز ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان، لیموشیرین با قیمت  ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، انار ۶ الی ۸ هزار تومان به فروش می‌رسند، البته از سویی دیگر،  قیمت موز اندکی کاهش یافته است، چراکه  اکنون قیمت هر کیلوگرم موز در بازار ۴ هزارو ۸۰۰ تا ۵ هزارو ۵۰۰ تومان تعیین شده‌است.

در این بین هندوانه تنها نوبرانه‌ی بازار میوه که برخلاف  چغاله بادام ۳۵ تا ۴۰ هزار تومانی با کاهش قیمت روبه رو شده است. هرکیلو هندوانه درجه یک در بازار تبریز یک هزار ۵۰۰ تا ۲ هزار ۵۰۰ تومان و طالبی هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۸۰۰  تومان به فروش می‌رسند.

درباره این مطلب نظر دهید