انتخاب زبان

تراکتور

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

تبعات اتفاقات تبریز: رییس دپارتمان داوری کناره‌گیری کرد

20868

اویان نیوز: حسین عسگری رییس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال ایران از سمت خود استعفا کرد. اختلافات گسترده بین دپارتمان با کمیته داوران، از بزرگترین حاشیه‌های داوری فوتبال ایران در یکسال اخیر بود.

به گزارش اویان نیوز به نقل از رادیوفردا، اختلاف دپارتمان و کمیته بر انتخاب داور بازی تراکتورسازی و نفت هم تاثیر گذاشت.

حسین عسگری در تبریز هم حضور داشت و بازی تراکتورسازی با نفت را از نزدیک تماشا کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، پس از آغاز حاشیه‌ها، او در حالی که قصد داشت به طور ناشناس از ورزشگاه خارج شود شناخته شد و مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

فدراسیون فوتبال با صدور اطلاعیه‌ای، بر بروز «اشتباهات سهوی» در بازی تراکتورسازی و نفت تاکید کرده و یادآور شده: داور این دیدار جهت رسیدگی به اشتباهات سهوی رخ داده به کمیته داوران معرفی شد تا این کمیته تصمیمات خود را در این خصوص اخذ کند.

فدراسیون فوتبال «عدم هماهنگی در یکسال گذشته بین کمیته و دپارتمان داوری» را دلیل بروز اشتباهات در داوری مسابقات دانسته و همین مسئله را باعث استعفای حسین عسگری و موافقت رئیس فدراسیون عنوان کرده.

این در حالی است که در امتداد فصل، فدراسیون حاضر به ایفای نقش موثر در رفع معضل داوری نشد و حالا که فصل به پایان رسیده، بر وجود ناهماهنگی بین کمیته با دپارتمان معترف است.

استعفای عسگری به معنای پایان مشکلات داوری در فدراسیون آقای کفاشیان نیست و عملکرد رییس کمیته داوران هم با انتقاداتی در جامعه داوری مواجه است.

طبق اعلام صریح سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری، حضور همزمان در شورای شهر و مناصب ملی ممنوع است اما فریدون اصفهانیان در شورای شهر زنجان عضویت دارد.

آقای اصفهانیان همچنین مدیر باشگاهی در لیگ دسته دوم به نام شهدای زنجان است.

به گفته رضا غیاثی رییس پیشین کمیته داوران در برنامه ۹۰، آقای اصفهانیان ضمن حضور در مسابقات این تیم، بین دو نیمه به رختکن داوران رفته و آنها را ملاقات می‌کرد.

نوید مظفری داور بین‌المللی در همین برنامه گفت در کلاس داوری خارج از کشور، آقای اصفهانیان گزارش خود را با خط فارسی که توسط او به زبان فینگلیش نوشته شده بود، خوانده است! موضوعی که تقلب محسوب می‌شود، آنهم در موضوع حساسی مثل عرصه قضاوت و داوری که افراد در آن نماد عدالت و قانونمداری هستند.

وزیر ورزش در خصوص اتفاقات تبریز گفته در داوری اشتباهاتی رخ داده و پس از بررسی‌ها برای ما مسجل شده. تصمیم گرفتیم تنبیهات لازم را در خصوص خاطیان انجام دهیم و باید این روند برای آینده تصحیح شود. بدیهی است نسبت به اتفاقاتی که افتاده، تنبیهی در نظر گرفته شود.

سایت وزارت ورزش به نقل از محمود گودرزی نوشت: به فدراسیون اعلام کردم که حتماً برخوردهای لازم را هرچه سریع‌تر در نظر بگیرند. حتماً جریمه‌هایی در نظر گرفته می‌شود و بعضی افراد نیز مورد تنبیهات سخت‌تری قرار می‌گیرند.

درباره این مطلب نظر دهید