انتخاب زبان

آخرین اخبار

تجمع اعتراضی فعالان آذربایجانی در چند شهر اروپایی

sued4

اویان نیوز:  در روزهای اخیر فعالان آذربایجانی با برپایی تجمعات، اعتراض خود را به سیاست های ایران نسبت به آذربایجانیان و زندانیان سیاسی آذربایجانی ابراز داشتند.

به گزارش اویان نیوز، شنبه ۲۷اردیبهشت۹۳ جمعی از فعالان آذربایجانی ساکن گوتنبرگ سوئد با برپایی چادری بزرگ در میدان اصلی این شهر گرد هم آمده و با پلاکاردها، تصاویر زندانیان سیاسی آذربایجانی، تصاویر دریاچه اورمیه و پخش دهها جزوه و… سالگرد فرا رسیدن قیام خرداد ملت آذربایجان را گرامی داشتند.

به گزارش سایت آذوح، دهها  نفر از حاضران و رهگذران سوئدی نیز در این گردهمایی با امضای طوماری اعتراض خود به سیاستهای ایران علیه ملت آذربایجان و علی الخصوص وضعیت دریاچه اورمیه و زندانیان سیاسی آذربایجانی را بیان داشتند.

بر اساس این گزارش، امضاهای جمع آوری شده از سوی هیاتی از فعالان آذربایجانی به دفتر سازمان عفو بین الملل تقدیم خواهد شد.

این تجمع که با دعوت “اتحاد آذربایجان جنوبی ( آذوح – گادپ )” و با همراهی فعالان آذربایجانی و عرب ساکن گوتنبرگ از ساعت ۱۰ صبح آغاز و در ساعت ۱۶ به کار خود پایان داد.

در این تجمع که نمایندگانی از احزاب سوئد نیز شرکت داشته بر لزوم ارتباط بیشتر با فعالان آذربایجانی و افزایش فشار بر ایران تاکید شد.

در روزهای گذشته نیز تجمع مشابهی در شهر واسای فنلاند برگزار گردید.

به گزارش سایت گونئی نیوز، در این تجمع اعتراضی جمعی از فعالان آذربایجانی با در دست داشتن تصاویر زندانیان سیاسی آذربایجانی و تصاویر دریاچه اورمیه اعتراض خود را نشان دادند.

براساس این گزارش، این تجمع اعتراضی با همراهی مطبوعات دولتی فنلاند همراه بود.

در این تجمع به مناسبت سالروز اشغال شهر شوشا توسط ارمنستان، حاضران گوشه ای از جنایت های بوقوع پیوسته در این شهر را به نمایش گذاشتند.

  fanlan4 fanland1 sued1  sued3 sued4

درباره این مطلب نظر دهید