انتخاب زبان

صفحه سوم

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

تجمع مردم خرمشهر در واکنش به خودسوزی یونس عساکره/دخالت نیروی انتظامی و احضار خانواده به اداره اطلاعات

yunes asakere

اویان نیوز: تجمع بیش از یکصد نفر از مردم خرمشهر در مقابل شهرداری این شهر که در واکنش به خودسوزی «یونس عساکره»، کارگر دست فروش انجام می شد، با دخالت نیروی انتظامی و تهدید اقوام این کارگر توسط وزارت اطلاعات این شهر، مواجه شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از کمپین صلح فعالان در تبعید، دوشنبه ۲۵اسفند۹۳،  تجمع بیش از یکصد نفر از مردم خرمشهر، در اعتراض به اقدامات شهرداری این شهر که منجر به خودسوزی «یونس عساکره» کارگر عرب این شهر شده بود با دخالت و تهدید نیروی انتظامی خرمشهر مواجه شد.

این کمپین از استقرار حدود ۵٠٠ نظامی در نقاط حساس خرمشهر از جمله اطراف ساختمان شهرداری و فرمانداری، گزارش می داده است.

بر اساس این گزارش، اداره اطلاعات خرمشهر، با احضار  شیخ قبیله عساکره، وی را نسبت به هر گونه رخداد احتمالی تهدید کرد.

این تجمع برای همبستگی با خانواده یونس عساکره بیش از یکصد نفر در مقابل درب شهرداری تجمع کردند اما نیروهای انتظامی برای منع مردم از تجمع حدود ۵٠٠ نفر از ماموران خود را در نقاط حساس شهر و اطراف شهرداری و فرمانداری قرار داد.

روز شنبه ٢٣اسفند٩٣ ، یونس عساکره ، ۳۴ ساله و  تنها سرپرست خانوار، در اعتراض به تخریب دکه میوه فروشی اش به عنوان تنها منبع درآمد، در مقابل شهرداری این شهر با گالن بنزین اقدام به خودسوزی کرد که بعد از حضور مردم و ماموران آتش نشانی و فوریت های پزشکی، ابتدا به بیمارستانی در شهر خرمشهر  و سپس به دلیل شدت سوختگی به بیمارستان طالقانی شهر اهواز منتقل شد. گزارش این واقعه را از اینجا دنبال کنید.

یک روز پس از این واقعه، عبدالرضا عساکره، برادر یونس عساکره، در گفتگو با کمپین صلح فعالان در تبعید، ضمن شرح وضعیت وخیم برادرش، تاکید کرد با گذشت دو روز از این حادثه، هیچ مسئولی از شهرداری پیگیر وضعیت برادرش نشده است. او اضافه کرد که: «شدت سوختگی برادرش به حدود نود درصد رسیده است. او در خصوص آخرین وضعیت جسمانی این کارگر دست فروش توضیح داد که: «خون ریزی داخلی قلب و ریه ها مشاهده شده اما به دلیل سوختن رگ ها و حتی عصب های یونس، امکان گرفتن خون برای آزمایش نیست.»

بیانیه شهرداری خرمشهر در خصوص این حادثه

در همین خصوص، روز گذشته شهرداری خرمشهر با صدور بیانیه ای ضمن ابراز همدردی با شهروندان و خانواده عساکره، خواستار ارائه شکایت به مقامات مافوق شهرداری برای پیگیری شد.

شهرداری خرمشهر همچنین در قسمتی از این بیانیه نوشت: «متاسفانه عده ای از افراد سودجو با تحجر و افراط،  سعی در تشویش اذهان عمومی دارند لذا از مردم شریف خرمشهر متواضعانه تقاضا داریم با حفظ آرامش صبر را پیشه خود قرارداده و شهرداری خرمشهر و کل مجموعه پرسنل اداری و خدماتی خود را در راستای خدمات مطلوب و بهینه به شهروندان خوب و دوست داشتنی خرمشهر همراهی کنند. ما  نهایت سعی و تلاش خود را برای جلب رضایت شما شهروندان محبوب به عمل خواهیم آورد.»

سابقه خبر در اویان نیوز:

خودسوزی جوان خرمشهری مقابل ساختمان شهرداری

درباره این مطلب نظر دهید