انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

تخم‌مرغ بازهم گران شد

1340518864_468

اویان نیوز: به رغم اینکه طبق تفاهم‌نامه قبلی نباید تا آذرماه قیمت تخم‌مرغ تغییر می‌کرد، قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ از ۳۳۰۰ به ۴۴۰۰ تومان افزایش یافت که براین اساس هر شانه تخم‌مرغ در بازار مصرف کمتر ۶۶۰۰ تومان و بیشتر از ۸۰۰۰ تومان نباید به دست مصرف‌کننده برسد. 

هدایت اصغری، مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار، با بیان این خبر به ایسنا گفت: در تفاهم‌نامه امضا شده سال گذشته میان اتحادیه مرغ تخم‌گذار و شرکت پشتیبانی امور دام که قیمت هر شانه تخم‌مرغ در بازار مصرف نباید از ۶۶۰۰ تومان کمتر و از ۷۴۰۰ تومان بیشتر شود، تعیین شده بود تا در صورت افزایش قیمت نهاده‌ها و هزینه‌های تولید، خرید تخم‌مرغ از مرغداران نیز مورد بازنگری قرار گیرد.

وی افزود: از آنجاکه قیمت نهاده‌های تولید حدود ۲۰ درصد افزایش یافته و هزینه‌های تولید نیز با افزایش قیمت مواجه شده‌اند در جلسات متعدد، قیمت‌های جدیدی برای تخم مرغ تعیین شد.

اصغری اظهار کرد: براین اساس قیمت منطقی برای هر کیلوگرم تخم‌مرغ از نظر اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار ۳۸۷۰ تومان و از نظر وزارت جهاد کشاورزی ۳۶۸۰ تومان اعلام شد.

طبق تفام‌نامه‌ای که سال گذشته میان اتحادیه مرغ میهن و شرکت پشتیبانی امور دام منعقد شده بود، قیمت کف هر شانه تخم‌مرغ در بازار مصرف ۶۶۰۰ تومان و قیمت سقف این محصول ۷۴۰۰ تومان تعیین شده بود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

ایران: گرانی ۷۰ درصدی دارو

کره طلا شد!

قیمت روغن نباتی ۴۰ درصد افزایش یافت

گرانی آرد و روغن به شیرینی و شکلات سرایت کرد

نان قطعاً گران می‌شود

گوشت ۶۰ درصد گران شد

درباره این مطلب نظر دهید