انتخاب زبان

آخرین اخبار

تداوم بازداشت ایلقار موذن زاده در اداره اطلاعات تبریز

ilqar  1

اختصاصی اویان نیوز: با گذشت ۴۵ روز از بازداشت ایلقار موذن زاده این فعال آذربایجانی همچنان در اداره اطلاعات تبریز در بازداشت بسر می برد.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، با گذشت ۴۵ روز از دستگیری ایلقار موذن زاده فعال فرهنگی – مدنی آذربایجانی ساکن خیاو (مشگین شهر)  توسط ماموران امنیتی وی همچنان در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز بسر می برد. مراجع قضایی درخصوص مدت بازداشت و یا اتهامات وارده به این فعال آذربایجانی اظهار نظری نکرده اند. ماموران امنیتی با ارعاب خانواده این فعال آذربایجانی اظهارداشته اند تا زمانی که وی به اتهامات خود اعتراف نکند در بازداشت اداره اطلاعات خواهد بود.

گفتنی است ایلقار موذن زاده فعال فرهنگی – مدنی آذربایجانی روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۲ توسط مامورین امنیتی در خیاو(مشگین شهر) بازداشت گردیده است.

یادآور می شود ایلقار موذن زاده در دو رشته عمران و روانشناسی در دانشگاه های آزاد و پیام نور مشگین شهر در حال تحصیل می باشد که با بازداشت این فعال آذربایجانی احتمال اخراج از دانشگاه و ناتمام ماندن تحصیلات وی می رود.

لازم به ذکر است بازداشت ایلقار موذن زاده در ارتباط با دستگیری خالیده خالد محقق انیستیتو ادبیات آکادمی ملی علوم آذربایجان و دستیار وی عنوان شده است.

پیشتر نیز این فعال مدنی بارها بعلت فعالیت های فرهنگی- مدنی خود بازداشت شده بود. ایلقار موذن زاده در خرداد ۸۸ و به دنبال اعتراض فعالین آذربایجانی به اهانت محمد خاتمی رییس جمهور سابق ایران به آذربایجانیان به همراه چند تن از فعالین آذربایجانی خیاو(مشگین شهر) توسط ماموران امنیتی بازداشت و در حدود ۲ ماه در بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل بازجویی شده است. دادگاه انقلاب خیاو(مشگین شهر) وی را به اتهام فعالیت تبلیغی به نفع گروه‌ها و سازمان های مخالف نظام به ۹ ماه حبس تعزیری محکوم کرده است.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

ایلقار موذن زاده همچنان در بازداشت بسر می برد

تماس تلفنی ایلقار موذن زاده از اداره اطلاعات تبریز

 بی خبری مطلق از وضعیت سلامتی ایلقار موذن زاده

احسان موذن زاده برادر ایلقار موذن زاده آزاد شد

ایلقار موذن زاده فعال مدنی آذربایجانی بازداشت شد

اخبار تکمیلی از بازداشت ایلقار موذن زاده

درباره این مطلب نظر دهید