انتخاب زبان

آخرین اخبار

تداوم بازداشت سه شهروند مسیحی تبعه جمهوری آذربایجان پس از گذشت یک ماه

3Azeri-Christians_Baku_MohabatNews

اویان نیوز: سه شهروند مسیحی اهل جمهوری آذربایجان که از سوی گروهی از نوکیشان مسیحی به کلیسایی خانگی در کرج دعوت شده بودند، بیش از یک ماه است که در بازداشت بسر می برند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از سایت «محبت نیوز»، ۴تیر۹۵ سه شهروند مسیحی اهل جمهوری آذربایجان که برای گذراندن تعطیلات و دیدار به تهران آمده بودند، در خانه ای متعلق به یک مسیحی ایرانی در کرج از سوی نیروهای لباس شخصی وابسته به سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده‌اند.

این افراد پس از بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

سایت «محبت نیوز» که اخبار «مسیحیان ایران» را پوشش می دهد، اسامی بازداشت شدگان را بهرام نسیبوف ائلخان اوغلو ۳٧ ساله، یوسف فرهادوف تالت اوغلو ۵۲ ساله و ائلدار قوربانوف ۴۸ ساله اعلام کرده است.

سه مسیحی بازداشتی تبعه جمهوری آذربایجان از اعضای کلیسای «کلمه زندگی» در باکو هستند.

این گزارش می افزاید، از ابتدای بازداشت تنها دو بار به یکی از تبعه های آذربایجانی اجازه داده شده که با همسرش در جمهوری آذربایجان تماس تلفنی برقرار کند. وی در این تماس تلفنی کوتاه به همسرش گفته است « ما هر سه نفر سالم هستیم و با هم در یک محل نگهداری می شویم».

بر اساس این گزارش، در آن زمان، همزمان با این افراد، تعداد ده نفر از نوکیشان مسیحی ایرانی نیز بازداشت شدند که همه آنها به جز یک نفر به نام ناصر نورد گُل تپه ۴۵ ساله پس از بازجوئی و گرفتن مشخصات فردی آزاد شدند.

آزادی این افراد مشروط بر مراجعه بلافاصله ایشان در صورت احضار از سوی سازمان اطلاعات سپاه بوده است.

بر همین اساس، ناصر نورد گُل تپه از همان ابتدا به صورت جداگانه مورد بازجویی قرار گرفته است اما تا کنون و پس از گذشت نزدیک به یک ماه خبری از محل نگهداری و وضعیت سلامت او در دست نیست.

 

درباره این مطلب نظر دهید