انتخاب زبان

آخرین اخبار

تداوم بی توجهی مسوولان زندان و شرایط وخیم اسماعیل برزگری

esmail-barzgar-500x334

اویان نیوز: اسماعیل برزگری به دلیل امتناع از مراجعه به بهداری و ضعف بدنی در شرایط وخیمی بسر می برد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ”کمپین صلح فعالان در تبعید”، اسماعیل برزگری، موزیسین آذربایجانی که  در ۲۰اردیبهشت۹۰ به اتهام استقلال طلبی بازداشت و به اتهام جاسوسی برای کشورهای بیگانه به ۷ سال و شش ماه زندان محکوم شده است؛ در ۲۱ مین روز اعتصاب غذا در اعتراض به این حکم و عدم رسیدگی به بیماری اش و وعده های کذب مسوولان زندان؛ دچار شرایط وخیمی شده است.

 وی پیشتر طی نامه ای از شکنجه روحی و روانی خود در سلولهای انفرادی ۲ الف سپاه پاسداران، و همزمان تهدید خود و خانواده اش، خبر داده بود.

اسماعیل برزگری بیماری های خود را حاصل شکنجه های دوران بازجویی دانسته و به این صورت شرح می دهد: “بنده به دلیل اعتراض به خشونت و بی عدالتی وزارت اطلاعات و قوه قضاییه ۱۱ با اقدام به اعتصاب کرده ام  و به دلیل استمرار این اعتصابات دچار خونریزی معده، تشنج مغزی، از دست دادن تعدادی از دندانها به هنگام تشنج و زمین خوردن و سوتغذیه شده ام.”

آقای برزگری خواسته های خود را مرخصی استعلاجی برای رسیدگی به وضعیت دخترش که به ادعای وی در تعقیب و گریز ماموران دچار نابینایی شده؛ و برگزاری دادگاه عادلانه عنوان می کند.

سعید متین پور روزنامه نگار و فعال حقوق بشر آذربایجانی در نامه‌ای با توضیح شرایط وخیم هم بندی خود اسماعیل برزگری خواستار آزادی هرچه سریعتر وی شده بود.

رضا شهابی دیگر زندانی بند ۳۵۰ که خود از وضعیت وخیم جسمانی در رنج است و پزشکان بارها در خصوص امکان فلج شدن در صورت تداوم حبس و عدم پیگیری مناسب درمان، خبر داده بودند؛ اخیرا در حمایت از اعتصاب غذای آقای برزگری از مراجعه به بیمارستان خوداری کرده است.

همچنین سازمان عفو بین الملل در بیانیه اخیر خود ضمن اشاره به اعتصاب غذای آقای برزگر، از عدم امکان درمان برای وی و سایر زندانیان سیاسی انتقاد کرده است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

وخامت حال اسماعیل برزگر در ۱۷ مین روز اعتصاب غذا / استمداد هم بندی های وی از نهادهای حقوق بشری

درباره این مطلب نظر دهید