انتخاب زبان

آخرین اخبار

تداوم منع تماس و ملاقات مرتضی مرادپور در بیست و پنجمین روز اعتصاب غذا

%d9%85%d8%b1%d8%aa%d8%b6%db%8c-%d9%85%d8%b1%d8%a7%d8%af%d9%be%d9%88%d8%b12-300x190

اویان نیوز: مرتضی مرادپور علیرغم گذشت ۲۵ روز از شروع اعتصاب غدا و شرایط بد جسمانی، همچنان از حق برقراری تماس تلفنی و ملاقات منع شده است.

بنا به اطلاع اویان نیوز، مرتضی مرادپور زندانی سیاسی آذربایجانی که از روز ۴آبان۹۵ در اعتراض به «عدم اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در پرونده خود و ممانعت از آزادیش» در اعتصاب غذا بسر می برد همچنان در اتاقک فاقد حداقل امکانات بهداشتی از جمله حمام در زندان ندامتگاه کرج این شهر نگهداری میشود.

این فعال مدنی به همراه رسول رضوی و پس از اعلام اعتصاب غذا بدون حکم قضایی از زندان مرکزی تبریز به ندامتگاه کرج تبعید شده بود.

بنا به گفته نزدیکان ایشان، این دو زندانی در اتاقکی کوچک نگهداری میشوند و به گفته مسئولین زندان تا زمان استمرار اعتصاب غذا به بند دیگری منتقل نخواهند شد. مسئولین زندان همچنین اجازه برخورداری از حق تماس تلفنی و ملاقات را نیز بر این زندانیان منع کرده اند.

 با تداوم بی خبری از وضعیت این زندانیان و استمرار اعتصاب غذای مرتضی مرادپور، نگرانی‌ها در خصوص وضعیت سلامتی این زندانیان افزایش یافته است.

مرتضی مرادپورهمچنین روز سه‌شنبه ۱۱آبان۹۵ در بند ۱۲ محکومین زندان مرکزی تبریز پس از اعتراض به عملکرد مسئولان بند، مورد ضرب و شتم ماموران انتظامات قرار گرفته و برای مدتی دچار بیهوشی شد.

وی در زمان ضرب و شتم نیز در اعتصاب غذا به سر میبرده است.

سازمان عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌ای در خصوص مرتضی مرادپور و رسول رضوی به همراه ۶ زندانی سیاسی دیگر که در اعتراض به زندانی بودن‌شان دست به اعتصاب غذا زده‌اند، تاکید کرد: “سلامت این زندانیان با سرعت رو به وخامت می‌رود.”

این سازمان با ارائه جزئیات پرونده و وضعیت این هشت زندانی، از کلیه فعالین خواست با پیوستن به آنان، خواهان آزادی فوری و بدون قیدوشرط زندانیان شوند.

این فراخوان از فعالین می‌خواهد با نوشتن نامه از طریق ایمیل، فکس، پیام توئیتر و پست خطاب به مقامات ایران شامل آیت‌الله خامنه‌ای و حسن روحانی، از طریق ارسال به سفارت‌های ایران یا نماینده دائم ایران در سازمان ملل، خواستار آزادی بدون قیدوشرط و فوری هشت زندانی در اعتصاب غذا شوند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

فراخوان عفو بین الملل برای حمایت و آزادی زندانیان در اعتصاب غذا

نگهداری «رسول رضوی» و «مرتضی مرادپور» در ندامتگاه کرج و ممانعت از برقراری هرگونه تماس با خانواده

رسول رضوی و مرتضی مرادپور به زندان رجایی شهر منتقل شده اند

عدم رسیدگی به شکایت مرتضی مرادپور و حسین علی‌محمدی از سوی مسئولان زندان

رسول رضوی و مرتضی مرادپور به مکان نامعلومی منتقل شدند

اعتصاب غذای حسین علی‌محمدی و انتقال به بند عمومی زندان تبریز

تهدید به مرگ «حسین علی‌محمدی» و «مرتضی مرادپور» برای ممانعت از شکایت

فوری: ضرب و شتم زندانیان سیاسی، شکستگی سر حسین علی‌محمدی و بیهوشی مرتضی مرادپور

۲۹ روز اعتصاب غذا، انتقال رسول رضوی به بند بهداری در پی ضعف شدید جسمانی

وضعیت بد جسمی رسول رضوی در شانزدهمین روز اعتصاب غذا

اعتصاب غذای رسول رضوی در زندان تبریز

درباره این مطلب نظر دهید