انتخاب زبان

اخبار

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

ترکیه : نمایشگاه عکس آذربایجان جنوبی

DSC01172

اختصاصی اویان نیوز : ظهر امروز نمایشگاه عکسی با هدف معرفی آذربایجان جنوبی در شهر اسکی شهیر ترکیه آغاز به کار نمود.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز،چهارشنبه ۳۰ مرداد ۹۲ نمایشگاه عکس آذربایجان جنوبی به همت انجمن فرهنگی آذربایجان جنوبی اسکی شهیر با حضور فعالین مدنی ، شهروندان آذربایجانی ، مدیر و معاون انجمن آذربایجانیان اسکی شهیر و مدیر و معاون حزب “HEPAR” ترکیه آغاز به کار کرد.

مرتضی رضازاده مدیر انجمن فرهنگی آذربایجان جنوبی اسکی شهیر در گفتگو با خبرنگار اویان نیوز در ارتباط با اهداف این نمایشگاه گفت: با وجود هم مرز بودن آذربایجان جنوبی با کشور ترکیه شهروندان این کشور شناخت کافی و درست از این جغرافیا ندارند.

DSC01175

وی با اشاره به نقشه آذربایجان جنوبی (یکی از عکس های این نمایشگاه) گفت : ما می خواهیم به شهروندان ترکیه بگوییم نزدیک به ۳۵ میلیون تورک در همسایگی شما با فرهنگ مشابه زندگی می کنند.

به گفته این فعال آذربایجانی عکس هایی از طبیعت، آثار باستانی ، اماکن تاریخی، معماری، آداب و رسوم و فرهنگ آذربایجانی در معرض دید بازدیدکنندگان از این نمایشگاه قرار گرفته است.

مرتضی رضازاده با اشاره به دریاچه اورمیه عنوان نمود : با توجه به اینکه  خشک شدن دریاچه اورمیه یکی از اساسی ترین مشکلات امروز آذربایجان می باشد عکس هایی نیز از وضعیت  این دریاچه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی تعداد عکس های این نمایشگاه را ۷۰ اثر عنوان نمود.

مرتضی رضازاده با شرح فعالیت های انجمن فرهنگی آذربایجان جنوبی اسکی شهیر به خبرنگار اویان نیوز اظهار کرد: این انجمن از ۷ ماه پیش شروع به فعالیت نموده و در این مدت ، مراسم افتتاحیه و تورهای دوچرخه سواری برگزار نموده است.

DSC01202

مرتضی رضازاده مدیر انجمن فرهنگی آذربایجان جنوبی اسکی شهیر

رضازاده با اشاره به برگزاری جلسات هفتگی این انجمن گفت: این انجمن با رویکرد فرهنگی و با هدف شناساندن آذربایجان جنوبی تاسیس شده است.

استاندار و شهردار اسکی شهر با ارسال پیام های جداگانه ای برگزاری و شروع به کار نمایشگاه عکس آذربایجان جنوبی را تبریک گفتند.

پروفسور حسن گؤنن رییس دانشگاه عثمان قاضی اسکی شهیر نیز با ارسال  گل  برگزاری این نمایشگاه را تبریک گفته است.

گفتنی است این نمایشگاه به مدت سه روز از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۰ شب در محل مرکز تجاری “ESPARK” اسکی شهیر برگزار می گردد.

یک نظر یرای این مطلب داده شده است

  1. چوخ گئوزل دی سایتیز تانری بو گنچلارا گئوج ورسین و اُلارین یاردیمی اُلسون کی بله گونئی آزربایجانی آچونا(دونیایا) تانیدررلار اوموددی ائوزگئورلیقیمیزا یاشاسین بیرلیک آزربایجانیمیز یاشاسین بوتون تورک میلتلار

درباره این مطلب نظر دهید