انتخاب زبان

آخرین اخبار

تشدید درگیری‌ها میان سپاه پاسداران و نیروهای مسلح کُرد در ایران

IMAGE635680697254035836

اویان نیوز: در روزهای اخیر درگیری‌ها میان نیروهای مسلح کُرد و سپاه پاسداران ایران پس از مدتها وقفه تشدید شده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از بی بی سی، «حزب کردستان ایران» گزارش داده است که درگیری هایی میان نیروهای پیشمرگه این حزب و نیروهای سپاه پاسداران در شهرستان اشنویه در استان آذربایجان غربی روی داده است.

یک فرمانده سپاه پاسداران ایران هم به خبرگزاری های این کشور گفته که ماموران این سازمان «با دو تیم تروریستی در شمال غرب کشور» درگیر شده اند اما هویت این گروه را اعلام نکرده است.

دو طرف مدعی شده اند که نیروهای دیگری را کشته اند.

براساس اطلاعیه روابط عمومی نیروی زمینی سپاه در این درگیری ۱۲ نفر از نیروهای پیشمرگه و سه نفر از نیروهای سپاه کشته شدند.

سخنگوی شورای نظامی حزب دمکرات کردستان در بیانیه ای که در وبسایت این حزب منتشر کرده گفت:‌ «یکی از تیم‌های پیشمرگه حزب دمکرات کردستان ایران در شهرستان اشنویه در مابین روستاهای سرگیز و قره‌سقل که در میان مردم درحال انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سیاسی بودند، مورد هجوم نیروهای سپاه پاسداران رژیم قرار گرفته و درگیری شدیدی میان نیروهای پیشمرگه حزب دمکرات و نیروهای سپاه پاسداران رژیم روی داده است».

به گزارش خبرگزاری مهر «سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور» فرمانده نیروی زمینی سپاه هم گفت نیروی های اطلاعاتی و عملیاتی قرارگاه حمزه سیدالشهدا به دو «دو تیم تروریستی وابسته به گروهک های ضد انقلاب که برای خرابکاری و انجام اقدامات تروریستی قصد عبور از منطقه مرزی اشنویه به داخل کشور را داشتند» حمله کردند و آنها را کشتند.

اما به گزارش «کوردستان‌میدیا» سخنگوی شورای نظامی حزب دمکرات گفته که «شمار تلفات نیروهای رژیم درحال افزایش و رژیم کشته‌ها و زخمی‌شدگان این درگیری را به بیمارستان اشنویه منتقل و رفت و آمد شهروندان به بیمارستان را ممنوع اعلام کرده است.»

او گفت این درگیری ها ادامه دارد.

سپاه پاسداران ایران دو روز پیشتر اعلام کرده بود که پنج نفر از اعضای گروه پژاک را در شمال غربی ایران کشته است.

درباره این مطلب نظر دهید