انتخاب زبان

آخرین اخبار

تفهیم اتهام رسول رضوی در دادگاه تبریز

1499805_10202197100463355_314531274_n

اویان نیوز: هفته گذشته رسول رضوی فعال ملی – مدنی آذربایجانی در دادگاه تبریز تفهیم اتهام شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از گونئی نیوز، چهارشنبه ۲۳بهمن‌‌۹۲ محمد‌زاده بازپرس شعبه ۲۰ دادگاه تبریز اتهامات این فعال آذربایجانی را ۱- تبلیغ علیه نظام ۲- تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور ۳- ارتباط با گروه‌های تجزیه‌طلب و بیگانه ۴ – مشارکت در باز کردن پلاکارد در ورزشگاه سهند ۵- مشارکت در گروه‌های پانتورکیستی عنوان نموده است.

براساس این گزارش، وی اتهامات وارده را رد نموده است. این فعال آذربایجانی پس از ۵۵ روز بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز روز ۸بهمن۹۲ به زندان مرکزی تبریز منتقل گردید.

در روزهای گذشته برخی از فعالان مدنی از شکنجه این فعال آذربایجانی ساکن تبریز خبر داده و از وضعیت وخیم وی در بازداشتگاه اطلاعات ابراز نگرانی کرده بودند.

چهارشنبه ۱۳آذر۹۲ ، ماموران امنیتی با مراجعه به منزل شخصی رسول رضوی فعال ملی – مدنی آذربایجانی اقدام به بازداشت وی  نمودند.

پیشتر روز ۱۳فرودین۸۹ رسول رضوی به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی به خشک شدن دریاچه اورمیه به همراه بیش از ۱۰۰ تن از تجمع کنندگان در پل شهید کلانتری بازداشت شد.

پس از آن وی روز ۱۷مهر۹۰ به هنگام بازگشت از محل کار توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از تحمل ۱۶ روز بازداشت موقت به قید قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد گردید.

   سابقه خبر در اویان نیوز:

کمپین امضا برای آزادی رسول رضوی

افزایش نگرانی ها از وضعیت سلامتی رسول رضوی / شکنجه برای اقرار ممنوع و فاقد اعتبار است

رسول رضوی فعال آذربایجانی بازداشت شد

درباره این مطلب نظر دهید