انتخاب زبان

آخرین اخبار

تهدید به مرگ «حسین علی‌محمدی» و «مرتضی مرادپور» برای ممانعت از شکایت

%d8%ad%d8%b3%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%b1%d8%aa%d8%b6%db%8c

اختصاصی اویان نیوز: انتظامات زندان فعالین آذربایجانی را برای انصراف از پیگیری شکایت خود به مرگ تهدید کرده‌اند. همچنین دفتر بند۱۲محکومین نیزضمن پیج عمومی در ساختمان، خواستار امضای برگه شکایت علیه این فعالین توسط سایر زندانیان و ارائه شهادت دروغ برای مقصر جلوه دادن ایشان شده است.

بنا بر اطلاع اویان نیوز، انتظامات بند ۱۲محکومین زندان تبریز که اکثرا از محکومین به اعدام و مجرمین جرائم خطرناک هستند با ایجاد جو رعب و وحشت و تهدید به مرگ این فعالین آذربایجانی در پی فشار برای انصراف از شکایت و عدم پیگیری ماجرای ضرب و شتم امروز هستند.

انتظامات هر بند با انتخاب ریاست اندرزگاه و از بین زندانیان انتخاب میشود.
امروز سه‌شنبه۱۱آبان۹۵ «سلطانی» رئیس اندرزگاه بند ۱۲ محکومین زندان تبریز با همراهی دیگر ماموران انتظامات بند اقدام به ضرب و شتم شدید زندانیان سیاسی این بند کردند .در پی این رویداد حسین علی‌محمدی از ناحیه سر دچار شکستگی و خونریزی شده و مرتضی مرادپور نیز بیهوش شده بود.

این حادثه پس از اعتراض حسین علی‌محمدی به تحقیر یک زندانی تبعه کشور لهستان صورت گرفته است.

پس از اطلاع مسئولان اندرزگاه بند این فعال مدنی آذربایجانی مجدداَ مورد ضرب و شتم شخص «سلطانی» مسئول این اندرزگاه و سایر ماموران انتظامات بند قرار گرفته و از ناحیه سر دچار جراحات و خونریزی گشته است.

نهایتاً حسین علی‌محمدی با وجود جراحات از ناحیه سر، به بند ویژه زندان مرکزی تبریز منتقل شده است.

مرتضی مرادپور دیگر محبوس سیاسی این بند نیز پس از اعتراض به این عملکرد مسئولین بند، مورد ضرب و شتم ماموران انتظامات قرار گرفته و برای مدتی دچار بیهوشی شده است.

مرتضی مرادپور از روز سه‌شنبه۴ آبان ۹۵ و در اعتراض به عدم اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در پرونده خود و ممانعت از آزادیش در اعتصاب غذا بسر میبرد.

وی پس از به هوش آمدن همچنان در بند ۱۲ محکومین نگهداری میشود.

زندان مرکزی تبریز علی‌رغم تاکید اساسنامه داخلی سازمان زندانها مبنی بر اصل تفکیک جرائم، فاقد بند سیاسی بوده و محبوسین سیاسی-عقیدتی با زندانیان جرائم خطرناکی مثل قتل عمد و سرقت مسلحانه در یک محل نگهداری میشودند.

 زندان مرکزی تبریز به لحاض تراکم زندانی و امکانات رفاهی جزو بدترین زندانهای ایران بحساب میآید.

سابقه خبر در اویان نیوز:

فوری: ضرب و شتم زندانیان سیاسی، شکستگی سر حسین علی‌محمدی و بیهوشی مرتضی مرادپور

درباره این مطلب نظر دهید