انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

توهین به رهبری اتهام جدید عباس لسانی

abbas lisani

اویان نیوز: روز گذشته عباس لسانی فعال آذربایجانی ساکن اردبیل برای سومین بار به دادگاه اردبیل احضار گردید.

بنا به اخبار رسیده به اویان نیوز، روز یکشنبه ۹ تیر ۹۲ عباس لسانی فعال ملی – مدنی آذربایجانی برای سومین بار در شعبه ۵ بازپرسی عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل جهت ارائه توضیحات حضور یافت. قاضی خندستانی با تکرار اتهامات پیشین وی، دراین جلسه با استناد به یکی از مقاله های این فعال آذربایجانی به نام “سرابی در کویر تاریخ” اتهام توهین به رهبری را به اتهامات وی اضافه نمود.

در این جلسه قاضی خندستانی اتهامات ۱- تشکیل گروه “چنلی بئل” جهت اقدام علیه امنیت ملی از طریق به برگزاری تجمعات، راهپیمایی ها و اقدامات مختلف از جمله تجمع در مراسم قلعه بابک در سالهای مختلف، مراسم بزرگداشت ستارخان(در تهران)، مراسم بزرگداشت باقرخان (در تبریز)، مراسم قورخو دده (در اردبیل)، تجمع در کوه سبلان، مراسم بزرگداشت شهدای سولدوز، مراسم سالگرد ابراهیم جعفرزاده در خوی و ایراد سخنرانی در زمان و مکانهای مختلف از جمله مراسم های تشییع جنازه پرفسور فرزانه ، چنگیز بخت آور، مهندس امانی، عادل ارشادی فر ، فرهاد سروناز و … ۲- تحریک افکار عمومی با نوشته ها و اعلانات در فضای مجازی و تدارک شب نامه ها و سی دی جهت اقدام علیه امنیت ملی و ایجاد اغتشاشات ۳- توهین به رهبری ۴- تلاش برای بدست آوردن اسرار اداره اطلاعات و افشای آن، را به وی تفهیم نمود.

عباس لسانی ضمن رد تمامی این اتهامات اعلام نمود که اتهام تشکیل گروه قبلا نیز از طرف دادگاه طرح گردیده بود که به دلیل نبود هیچگونه مدرکی دال بر اثبات این اتهام، دادگاه حکم تبرئه را در این باره صادر نمود. همچنین وی در خصوص اتهام توهین به رهبری عنوان نمود: ” که فارغ از مقام و شخصیت شخص یا اشخاص مورد اهانت، فعل اهانت خود دون شان توهین کننده است و این عمل را عملی سخیف می پندارم و فعل اهانت را ناشی از ضعف و عجز شخص توهین کننده می دانم. لذا نه در نوشته و نه در سخنرانی های خود مبادرت به این عمل ننموده ام. ضمن اینکه بهتر است آقایان اطلاعاتی اتهام فوق را دست آویز و ابزار عقده گشایی های خود ننمایند که این نشات گرفته از عدم دستیابی به آمال و آرزوهای خود در مورد اینجانب است”.

بنا به اظهار قاضی خندستاتی جلسات بازپرسی وی پایان نیافته و این جلسات ادامه خواهد داشت.

عباس لسانی طی سه هفته گذشته برای سومین بار به شعبه ۵ بازپرسی اردبیل احضار می گردد.

سابقه خبر در اویان نیوز: 

جلسه بازپرسی عباس لسانی برگذار نگردید

عباس لسانی مجددا به دادگاه اردبیل احضار شد

ﻋﺒﺎﺱ ﻟﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺩﺍﺩﮔﺎﻩ اردبیل احضار شد

درباره این مطلب نظر دهید