انتخاب زبان

آخرین اخبار

تیکان تپه: ۳۵۰ کارگر معدن طلای آغ دره در انتظار بازگشت به کار

tak8

اویان نیوز:۳۵۰ کارگر فصلی معدن طلای آغ دره آذربایجان با گذشت بیش از یک ماه از وعده‌های داده شده در خصوص بکار گیری مجدد آنان، همچنان بلاتکلیف می باشند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایلنا، دی ماه سال گذشته شرکت پویا زرکان به عنوان پیمانکار اصلی معدن طلای آغ دره ۳۵۰ نفر از کارگران فصلی این معدن را به دلیل اتمام مدت قرارداد کاری‌شان تعدیل نمود.

در اعتراض به این اقدام کارفرما، تجمع گسترده‌ای از سوی کارگران اخراجی در مقابل نگهبانی معدن صورت گرفت که در آن تجمع یکی از کارگران که تحت فشار روحی وارده شده قرار داشت در اعتراض به از دست دادن شغلش اقدام به خود کشی کرد.

در آن زمان دادگاه تکاب با شکایت کارفرما به اتهام ایجاد اغتشاش حدود ۲۶ نفر از کارگران را بازداشت کرد.

کارگران معدن طلای آغ دره با بیان اینکه  این ۲۶ کارگر هنوز وضعیت شغلی مشخصی ندارند، در خصوص دلایل بکار گرفته نشدن کارگران فصلی در سال ۹۴ می‌گویند: کارفرمای شرکت پویا زرکان دلیل اصلی به کار نگرفتن نیروهای فصلی معدن را مشکلات زیست محیطی عنوان می‌کند.

کارگران می گویند کارفرما مدعی است  در حال حاضر استخراج طلا در معدن آغ دره به دلیل مشکلات زیست محیطی از سوی دو اداره محیط زیست و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی متوقف شده است.

این ادعا در حالی مطرح شده است که به جز کارگران فصلی مابقی کارگران قرار دادی و پیمانکاری در معدن مشغول به کار هستند.

به گفته کارگران، معدن طلای آغ دره ۵۵۰ کارگر قرار دادی و فصلی دارد که در صورت بر طرف نشدن مشکلات زیست محیطی معدن، امنیت شغلی شان به خطر می‌افتد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

اقدام به خودکشی سه کارگر بیکار شده معدن طلای «آغ دره» آذربایجان

تیکان تپه: اخراج گسترده کارگران معدن طلای «آغ دره» آذربایجان/تجمع کارگران معترض

درباره این مطلب نظر دهید