انتخاب زبان

آخرین اخبار

تکاب: تعدیل «حدود ۳۰۰» کارگر فصلی معدن طلای آغ‌دره

Mine2-210x180_261470

اویان نیوز: خبرگزاری کار ایران از تعدیل دوباره کارگران فصلی معدن طلای آغ‌دره تکاب در ماه گذشته خبر می‌دهد.

به گزارش اویان نیوز، به گفته منابع خبری ایلنا در معدن طلای آغ‌دره، امسال نیز قرار داد کار حدود ۳۰۰ کارگر فصلی این واحد معدنی با شروع فصل زمستان دیگر تمدید نشده است.

براساس این گزارش، این کارگران در بهار هرسال فعالیت خود را در معدن آغ‌دره شروع کرده و تا شروع سرمای فصل زمستان به همکاری خود با این واحد معدنی ادامه می‌دهند.

منابع کارگری با یادآوری اینکه تعدیل شدگان از یک تا هفت سال سابقه کار دارند، افزودند: زمان بازگشت بکار این تعداد کارگر فصلی بهار سال بعد است اما هیچ تضمینی برای بازگشت بکار این کارگران از سوی پیمانکار بعد از ایام بیکاری وجود ندارد.

به گفته منابع ایلنا، کارفرما با این استدلال که سرمای فصل زمستان مانع فعالیت کارگران فصلی می‌شود به قرار داد کاری آنها خاتمه می‌دهد و این در حالی است که در سایر واحدهای معدنی مجاور فعالیت کارگران حتی در سرمای زمستان ادامه دارد.

معدن طلای آغ‌دره در منطقه سرد سیر آذربایجان غربی قرار دارد اما به گفته کارگرانی که در این واحد معدنی مشغول کارند برخلاف سال های گذشته سرمای هوای امسال آنقدر شدید نسیت که امکان فعالیت کارگران متوقف شود.

به اعتقاد فعالان محلی، شهرستان تکاب (تیکان تپه) با داشتن دو معدن بزرگ طلای کشور و دارا بودن بیش از هشتاد معدن فعال(عمدتا سنگهای تزیینی) با فقر، بیکاری، اعتیاد و مهاجرت دست به گریبان بوده و از محروم ترین شهرهای کشور محسوب می گردد.

کارخانه فرآوری و استحصال طلای آغ ‌دره در ۳۰ کیلومتری شهرستان تکاب استان آذربایجان غربی قرار گرفته است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

تکاب: مرگ یک کارگر در معدن طلای آغ دره / گفتگوی تلفنی

تکاب: ادامه بیکاری ۸۰ کارگر معدن طلای آغ ‌دره

تیکان تپه: ۳۵۰ کارگر معدن طلای آغ دره در انتظار بازگشت به کار

اقدام به خودکشی سه کارگر بیکار شده معدن طلای «آغ دره» آذربایجان

تیکان تپه: اخراج گسترده کارگران معدن طلای «آغ دره» آذربایجان/تجمع کارگران معترض

درباره این مطلب نظر دهید