انتخاب زبان

آذربایجان غربی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

تکاب : عدم حسابرسی مالی شهرداری در زمان تصدی اقلیت مهاجر در شورای شهر

tikab5

اختصاصی اویان نیوز: ابوالفضل فرجی رئیس شورای شهر تیکان تپه(تکاب) از کسری بودجه شهرداری این شهر خبر داد.

به گزارش اویان نیوز، در هفته های اخیر پایگاه خبری تحلیلی تکاب – شیز – در گزارشی از نخستین جلسه اعضای شورای اسلامی شهر تکاب با شهردار این شهر از عدم حسابرسی صورت های مالی شهرداری تکاب طی ۴ سال گذشته خبر داد.

ابوالفضل فرجی با اعلام اینکه صورت های مالی شهرداری تکاب از سال ۸۸ تاکنون حسابرسی نشده است گفت: طبق هماهنگی که با استانداری آذربایجان غربی به عمل آمده مسائل مالی شهرداری تکاب با حضور حسابرسان در این شهرداری بررسی خواهد شد .

رئیس شورای شهر تکاب افزود: با وضعیت فعلی شهرداری تکاب نیازمند زمان است تا اوضاع آن بویژه کسری بودجه و برخی از مسائل دیگر ساماندهی شود .

فرجی در حالی از عدم حسابرسی ۴ ساله در شهرداری تکاب خبر می دهد که در این مدت مدیریت شهری تکاب به دست اقلیت مهاجر کرد اداره می شد.

از ۵عضو شورای شهر تکاب ۳ عضو آن  به نام های حسین میکائیلی (رئیس شورا)، اکبر فیضی و خالد عمرانی از اقلیت مهاجر کرد بودند.

بر اساس ماده ۱۵ قوانین ومقررات شوراهای اسلامی جلسات شوراها با حضور دو سوم اعضای اصلی رسمیت می‌یابد و تصمیمات به اکثریت مطلق آرای حاضرین معتبر می‌باشد.

به عبارتی دیگر این ۳ عضو می توانستند تشکیل جلسه داده و تصمیمات مطابق با میل خود را به اجرا درآورند.

بهمن ماه سال ۹۱ جمعی از شهروندان تکاب با ارسال نامه ای سرگشاده به استاندار وقت آذربایجان غربی ضمن انتقاد از عملکرد مغرضانه شورای شهر تکاب خواستار انحلال آن شده بودند.

در قسمتی از این نامه که توسط سایت تکاب آنلاین منتشر گردیده آمده بود : « عملکرد تبعیض آمیز این افراد در ارائه خدمات به نقاط خاص شهر(نظیرشریف آباد)که ساکنین آن همشهریان محترم کرد می باشند … در طول این سه سال بیش از۹۰%ازکارهای عمرانی نظیر آسفالت، جدول کشی ، دیوارکشی رودخانه و غیره در این مناطق صورت گرفته و تمام معابر اعم از کوچه ها و خیابانهای شریف آباد تماما آسفالت شده و در سایر مناطق شیعه نشین کوچه های با قدمت صدها سال هنوز آسفالت نشده و وسایط نقلیه بسختی درآنها تردد می نمایند و مهمتر از آن در خیابانهای اصلی داخل شهر وضعیت معابر بگونه ایست که هر رهگذری را به تعجب وامی دارد که آیا اینجا شهر است یا یک روستای دورافتاده؟ »

شهروندان تکابی در این نامه از استاندار آذربایجان غربی خواستار دخالت ارگانهای نظارتی شده و اقدامات و سیاستهای شورای شهر را «تبعیض آمیز» عنوان نموده بودند.

«درج اسامی غیر مرتبط با تاریخ و هویت منطقه برای خیابانها و میادین و تحریف تاریخ منطقه در سایت رسمی شورا از دیگر موارد اعتراضی شهروندان تکابی بود.

در سال ۱۳۸۷ اعضای کرد شورای شهر تکاب قصد داشتند مجسمه ی شاعری با اصالت عراقی و کرد را در یکی از میادین شهر تکاب قرار دهند که انتقادات و اعتراضات گسترده شهروندان تکابی و سایر شهرهای آذربایجان مانع از اجرای شدن آن گردید.

سیاست های اعضای کرد شورای شهر تکاب باعث شد اقلیت مهاجر در این شهر خود را در موضع قدرت یافته و به  اقدامات «زیاده خواهانه» دست زدند.

در دی ماه ۱۳۸۸ نیز گروهی از اقلیت مهاجر در ایام سوگواری امام حسین یکی از تکیه های عزاداری را به آتش کشیدند.

به اعتقاد فعالان آذربایجانی انتخاب شدن ۵ شهروند تورک در انتخابات اخیر شورای شهر نشان از حساسیت مردم شهر تکاب به مواضع اقلیت مهاجر کرد در این شهر می باشد.

      استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

درباره این مطلب نظر دهید