انتخاب زبان

آخرین اخبار

تیکان تپه : دو فعال آذربایجانی به 11 ماه زندان محکوم شدند

gazaie

اویان نیوز: دو تن از فعالین ملی – مدنی آذربایجانی ساکن تیکان تپه (تکاب) از سوی دادگاه انقلاب مهاباد به ۱۱ ماه زندان محکوم گردیدند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نقی محمودی وکیل دادگستری، علی هدایتی و یدالله دشتی (ائلمان)  دو تن از فعالین ملی – مدنی آذربایجانی ساکن تیکان تپه (تکاب) از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام  فعالیت تبلیغی به نفع حرکت ملی آذربایجان به ترتیب به ۶ ماه و ۵ ماه حبس تعزیری محکوم گردیدند.

احمد جوادی کیا رییس شعبه یک دادگاه انقلاب مهاباد به استناد گزارش اداره اطلاعات تکاب و نظر کارشناسی این اداره و نیز پیام های ارسالی از تلفن های همراه این افراد، رای به محکومیت این فعالین آذربایجانی داده است.

این فعالین آذربایجانی به همراه رامین رضایی دیگر فعال مدنی آذربایجانی ساکن تیکان تپه (تکاب) روز ۱۲ مرداد ۹۲ در شعبه‌ی ۱ دادگاه انقلاب مهاباد محاکمه شدند.

یدالله دشتی(ائلمان) و علی هدایتی پس از اولین بازی آسیایی تیم تراکتورسازی مقابل الجزیره توسط ماموران امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات قوشاچای (میاندوآب) منتقل شده بودند.

پیشتر نیز رامین رضایی روز ۱۶ شهریور ۹۰ و علی هدایتی چند روز قبل از آن در شهرستان تیکان تپه (تکاب) توسط ماموران امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات اورمیه منتقل شده بودند.

علی هدایتی از هنرمندان شهر تیکان تپه(تکاب)و مدیر مسئول اسبق نشریه دانشجویی “آیدین” دانشگاه جامع علمی کاربردی تیکان تپه می باشد .

استفاده از این خبر فقط با ذکر ” ویرایش خبر از اویان نیوز ” مجاز است.

tikantepe tikantepe1

سابقه خبر در اویان نیوز:

دادگاه رسیدگی به اتهامات سه فعال مدنی آذربایجانی برگزار گردید

تیکان تپه: ۳ فعال آذربایجانی به دادگاه انقلاب احضار شدند

علی هدایتی و ائلمان (یدالله) دشتی به اداره اطلاعات قوشاچای منتقل شدند.

دستگیری فعالان مدنی آذربایجانی در تیکان تپه (تکاب )

درباره این مطلب نظر دهید