انتخاب زبان

آخرین اخبار

تیکان تپه : رامین رضایی به 3 ماه زندان محکوم شد

gazaie

اویان نیوز: رامین رضایی فعال ملی – مدنی آذربایجانی ساکن تیکان تپه (تکاب) از سوی دادگاه انقلاب مهاباد به ۳ ماه و یک روز زندان محکوم گردیدند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نقی محمودی وکیل دادگستری، رامین رضایی از فعالین ملی – مدنی آذربایجانی ساکن تیکان تپه (تکاب) از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام  تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم گردید.

احمد جوادی کیا رییس شعبه یک دادگاه انقلاب مهاباد به استناد گزارش اداره اطلاعات تکاب و نظر کارشناسی این اداره و نیز پیام های ارسالی از تلفن های همراه این افراد، رای به محکومیت این فعال آذربایجانی داده است.

رامین رضایی به همراه یدالله دشتی(ائلمان) و علی هدایتی دیگر فعالین مدنی آذربایجانی ساکن تیکان تپه (تکاب) روز ۱۲ مرداد ۹۲ در شعبه‌ی ۱ دادگاه انقلاب مهاباد محاکمه گردید.

پیشتر رامین رضایی روز ۱۶ شهریور ۹۰ و علی هدایتی چند روز قبل از آن در شهرستان تیکان تپه (تکاب) توسط ماموران امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات اورمیه منتقل شده بودند.

رامین رضایی از فعالان فرهنگی  تیکان تپه(تکاب)، دانشجوی دانشگاه آزاد قوشاچای و یکی از مربیان آموزش رقص آذربایجانی می باشد.

استفاده از این خبر فقط با ذکر ” ویرایش خبر از اویان نیوز ” مجاز است.

 

سابقه خبر در اویان نیوز:

تیکان تپه : دو فعال آذربایجانی به ۱۱ ماه زندان محکوم شدند

دادگاه رسیدگی به اتهامات سه فعال مدنی آذربایجانی برگزار گردید

تیکان تپه: ۳ فعال آذربایجانی به دادگاه انقلاب احضار شدند

علی هدایتی و ائلمان (یدالله) دشتی به اداره اطلاعات قوشاچای منتقل شدند.

دستگیری فعالان مدنی آذربایجانی در تیکان تپه (تکاب )

درباره این مطلب نظر دهید