انتخاب زبان

آخرین اخبار

تیکان تپه : فعالیت های غیر اصولی معادن عامل تخریب محیط زیست / مارهای زنده زای زرد در حال انقراض

tikan-tepe-240x137

اختصاصی اویان نیوز: زیستگاه گونه های نادر حیوانی مانند خرس قهوه ای، انواع گرگ ها و مارهای زنده زای زرد به دلیل بهره برداری غیر اصولی از معادن در تیکان تپه(تکاب) با تخریب جدی مواجه است که ازمیان این گونه‌های حیوانی نسل مارهای زنده زای زرد در حال انقراض می باشد.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، مسموم شدن آب های سطحی و زیرزمینی، از بین رفتن اکوسیستم طبیعی منطقه، تخریب مراتع و مزارع، تهدید جدی چشمه سارها، به خطر افتادن زندگی جانوری و گیاهی مخصوصا گیاهان دارویی از پیامدهای فعالیت های غیر اصولی معادن در این شهرستان می باشد.

«علی زمانی»، رئیس اداره‌ی منابع طبیعی تیکان تپه (تکاب) با اذعان به نحوه‌ی غیر اصولی فعالیت معادن سنگ در این شهرستان در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر در ۵۵ نقطه از توابع تکاب فعالیت گسترده معدنی صورت می گیرد و بیش از سیصد مورد در خواست بهره برداری از معادن به اداره ی منابع طبیعی تکاب ارسال شده است.

شهرستان تیکان تپه (تکاب) به دلیل طبیعت بکر خود زیستگاه گونه‌های بسیار متنوع گیاهان دارویی می باشد ولی هیچ استفاده ای از این پتانسیل عظیم در راستای توسعه این شهرستان استفاده نمی شود.

استخراج روزانه بیش از ۳ هزارتن سنگ معدنی از تیکان تپه (تکاب) نه تنها باعث پیشرفت و توسعه اقتصادی این منطقه نگردیده بلکه  باعث نابودی محیط زیست و آلودگی آب و هوا و افزایش بیماری های عفونی و سرطانی در اهالی آن گردیده است.

 

  استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

 

درباره این مطلب نظر دهید