انتخاب زبان

آذربایجان غربی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

تیکان تپه: معادن سنگ تمایلی به پرداخت مالیات ندارند

80454187-3542171

اویان نیوز: رییس اداره دارایی و امور مالیاتی تیکان تپه (تکاب) گفت: هم اکنون تمام معادن استخراج سنگ و مواد معدنی این شهرستان تمایلی به پرداخت مالیات و عوارض از خود نشان نمی دهند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فاش آنلاین، حبیب الله مدنی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: معدن کاران و سرمایه گذاران بخش معدن به ویژه معادن سنگ با وجود درآمدهای میلیاردی تاکنون هیچ مبلغی را به عنوان عوارض و مالیات درآمد خود پرداخت نکرده اند.

وی اظهار کرد: معادن تکاب در حالی از پرداخت مالیات بر درآمدشان خودداری می کنند که شهرستان تکاب به علت وجود مشکلات فراوان در بخش های عمران شهری سالهاست از محرومیت های متعددی رنج می برد.

وی اضافه کرد: شهرستان تکاب نه تنها از مالیات بر درآمد معدن کاران بهره مند نیست بلکه مورد هجوم آلودگی های زیست محیطی ناشی از معادن سنگ نیز قرار گرفته است.

مدنی یادآور شد: دستگاههای اجرایی ذیربط و نهادهای نظارتی باید ساز وکاری اتخاذ کنند تا معدنکاران استخراج سنگ و مواد معدنی از معادن غنی تکاب مالیات متناسب با درآمد خود را پرداخت کرده تا صرف عمران و آبادی شهر شود.

وی افزود: می توان با نصب دوربین و دستگاههای مجهز و نیز استخدام نیرو در مبادی ورودی شهر میزان خروج سنگ و مواد معدنی از تکاب را ثبت و نسبت به دریافت مالیات از معدن کاران اقدام کرد.

سالانه افزون بر ۶۰۰ تن انواع سنگ از بیش از ۵۰ معدن شهرستان تیکان تپه (تکاب) استخراج می شود.

درباره این مطلب نظر دهید