انتخاب زبان

آخرین اخبار

ثبت فرش دستباف سولدوز در کتاب جامع فرش آذربایجان غربی

30820659-2279429

اویان نیوز: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نقده گفت: فرش دستباف منطقه سولدوز پس از شناسایی در کتاب جامع فرش دستباف آذربایجان غربی ثبت می‌شود.

به گزارش اویان نیوز، قربان انوشه در گفت‌وگو با فارس با اشاره به تولید فرش دستباف در شهرستان نقده و روستاهای تابعه اظهار داشت: سبک‌های صادراتی، ابریشم، مرینوس، ریزماهی، افشان، کاشان، قم، اصفهان و تبریز توسط ۹۵۰ نفر در نقده بافته و به بازار عرضه می‌شود.

وی با اشاره به وجود ۲۷۷ کارگاه خانگی فرش در نقده تصریح کرد: سالانه دو هزار و ۸۰۰ مترمربع فرش دستباف در این کارگاه‌ها تولید می‌شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نقده به ساماندهی واحدهای صنفی فرش دستباف نقده از ابتدای سال گذشته اشاره کرد و گفت: ۲۷۷ نفر برای دریافت گواهینامه مهارت قالیبافی به سازمان فنی و حرفه‌ای نقده مراجعه کرده‌اند.

انوشه افزود: طی سال‌های ۹۱ و ۹۲، ۲۲۸ قالیباف از مزایای بیمه تأمین اجتماعی برخوردار شدند.

وی به ارائه تسهیلات مشاغل خانگی به قالیبافان نقده در راستای اجرای طرح ساماندهی صنعت فرش نقده خاطرنشان کرد: تاکنون ۸ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات به ۱۶۳ نفر پرداخت شده است.

انوشه تصریح کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت نقده در نظر دارد فرش دستباف منطقه سولدوز را شناسایی و در کتاب جامع فرش دستباف آذربایجان غربی چاپ کند.

درباره این مطلب نظر دهید