انتخاب زبان

زنجان

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

ثبت ۴ هزار و ۴۲ واقعه وفات طی سال‌جاری در استان زنجان

اویان

اویان نیوز: مدیر کل ثبت احوال استان زنجان از ثبت ۴ هزار و ۴۲ واقعه وفات طی سال‌جاری در استان زنجان خبر داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، شفیعی با اشاره به اینکه تعداد وفات جاری ثبت شده از آغاز سال‌جاری تا پایان دی‌ماه به صورت روزانه ۱۳ مورد بوده است، تصریح کرد: به صورت برآورد، تقریبا در هر دو ساعت یک واقعه وفات به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه با تلاش همکاران ثبت احوال استان زنجان، زنجان همواره جزو استان‌های پیشرو در ثبت به موقع وقایع حیاتی بوده است، تصریح کرد: امسال ۴ هزار و ۴۲ واقعه وفات در استان زنجان به ثبت رسیده است.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با بیان اینکه سال گذشته ۴ هزار و ۵۵ واقعه وفات در استان ثبت شده بود، اضافه کرد: امسال این آمار به ۴ هزار و ۴۲ واقعه کاهش یافته است.

وی در ادامه به دلایل ثبت وقایع فوت نیز اشاره کرد و گفت: ۳۴.۷ درصد از وقایع فوت به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی رخ داده است.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان با بیان اینکه همچنین ۱۱.۲ درصد از وقایع فوت نیز در اثر سرطان‌ها و تومورها بوده است، افزود: امسال ۷.۶ درصد از وقایع فوت نیز به علت حوادث غیرعمدی رخ داده است.

وی با ارائه گزارش تفکیکی از تعداد وقایع وفات ثبت شده در استان اظهار کرد: امسال در مناطق شهری یک هزار و ۴۱۸ واقعه فوت برای مردان و یک هزار و ۳۹ واقعه برای زنان بوده است.

شفیعی ادامه داد: طی سال جاری وقایع وفات ثبت شده برای مردان و زنان در مناطق روستایی به ترتیب ۹۴۲ مورد برای مردان و ۶۴۳ مورد برای زنان بوده است.

درباره این مطلب نظر دهید