انتخاب زبان

آخرین اخبار

جبارزاده : بغیر از احیای دریاچه اورمیه مردم خواست دیگری ندارند

cebarzade

اویان نیوز: استاندار آذربایجان شرقی در سخنانی نابودی دریاچه اورمیه را همتراز با نابودی زبان تورکی آذربایجانی ارزیابی کرد.

به گزارش اویان نیوز، خبرگزاری ایسنا در گزارشی به نقل از اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی آورده است : با وضعیت موجود زبان تورکی آذربایجانی نیز همچون دریاچه اورمیه در حال از بین رفتن است.

وی این سخنان را روز پنجشنبه ۱۷بهمن در جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی اظهار کرده است.

این مقام دولتی در استان آذربایجان شرقی در خصوص وعده انتخابی حسن روحانی در خصوص تاسیس « فرهنگستان زبان تورکی  آذربایجانی » گفته است : کمر همت نمایندگان دولت در استان بسته شده است و از دولت نیز انتظار داریم محیط زیست دل های مردم آذربایجان را که زبان آنها است احیا کند.

در این جلسه که با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد جبارزاده اظهار کرد: مهم‌ترین دغدغه مدیریت استان حفاظت از محیط زیست و در رأس آن نجات دریاچه اورمیه از وضعیت اسفناک کنونی است.

استاندار آذربایجان شرقی « عدم توجه کافی و عدم مدیریت » را مهمترین عوامل خشک شدن دریاچه اورمیه عنوان نموده و اظهار کرد : این بی‌توجهی موجب تحمیل هزینه‌های گزاف و جریحه‌دار شدن احساسات مردم شده است.

وی ادامه داد: توسعه ای که به بهای از بین رفتن محیط زیست به دست آید به هیچ عنوان قابل قبول نیست و با این موضوع برخود می کنم.

استاندار آذربایجان شرقی احیای دریاچه اورمیه را خواسته مردم از دولت دانست و گفت: اگر دولت این موضوع را به نتیجه برساند مردم خواسته دیگری ندارند و مدیریت استانی مسائل و خواسته های دیگر را حل می کند.

جبارزاده با اشاره به وضعیت نامناسب و اسف‌بار برخی از واحدهای تولیدی، خاطرنشان کرد: برخی از این شرکت‌ها، ماه‌هاست که حقوق کارگران خود را نداده‌اند و این نشان می‌دهد که در موقع مناسب، برخورد لازم صورت نگرفته است.

وی با تاکید بر این که نباید مسوولان به این بهانه که کارخانه‌ای در اختیار بخش خصوصی است از خود سلب مسئولیت کنند، افزود: همه مدیران در قبال مسایل و مشکلات کارگران و بخش تولید که حیثیت استان است، مسئولیت دارند.

جبارزاده افزود: کسانی که با بحرانی نشان دادن وضعیت کارخانه خود به بیت‌المال دست‌اندازی می‌کنند و حقوق کارگران را قطع می‌کنند، اهلیت لازم برای اداره صنایع ما را ندارند و دولت قطعا با این افراد برخورد و از آنها خلع ید می‌کند.

وی گفت: از دولت می خواهم اختیارات کافی را برای استانداران در نظر بگیرد تا ما بتوانیم این واحد ها را مدیریت کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: مشکل کارخانه های ما سوء مدیریت است و اگر دولت دست ما را در این زمینه باز بگذارد خواهیم توانست با مدیریت صحیح این واحد ها را به روز های اوج بازگردانیم.

درباره این مطلب نظر دهید