انتخاب زبان

آخرین اخبار

جدی‌تر شدن طرح استیضاح وزیر راه پس از تصادف قطار تبریز مشهد

16-11-25-184249

اویان نیوز: نائب رئیس فراکسیون نمایندگان مناطق ترک نشین مجلس شورای اسلامی از ارائه طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی به هیات رئیسه مجلس در ۱۴ آذر ماه خبر داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نصر، “نادر قاضی پور” با ابراز تاسف از وقوع سانحه قطار مسافربری تبریز-مشهد، از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در این خصوص به شدت انتقاد کرد و گفت: اگر در زمان وقوع فاجعه قطار تهران-مشهد که در همین مسیر اتفاق افتاد با وزیر وقت برخورد مناسبی می شد، اتفاقات پی در پی هوایی و ریلی بعدی روی نمی داد.

وی به سانحه تلخ سقوط هواپیمای بوئینگ ایران ایر در ارومیه اشاره کرد و گفت: پس از آن فاجعه تلخ ما خواستار عذرخواهی و استعفای وزیر وقت (آقای بهبهانی) شدیم، اما ایشان اعتنا نکرد لذا در مجلس دست به کار شدیم و علی رغم کارشکنی برخی نمایندگان، وزیر وقت را استیضاح کرده و از کار برکنار کردیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خواستار عذرخواهی و استعفای وزیر راه و شهرسازی شد و گفت: از آقای آخوندی می خواهیم به دلیل قصور وزارتخانه متبوعش و بروز فاجعه تلخ قطار تبریز-مشهد و نیز اظهارات نا مربوط روز گذشته از مردم آذربایجان عذرخواهی کرده و از سمت خود استعفاء کند، در غیر اینصورت ما به اتفاق دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح ایشان را در روز ۱۴ آذر ماه تحویل هیات رئیسه مجلس خواهیم داد.

محمداسماعیل سعیدی: سخنان وزیر راه دل مردم آذربایجان را به درد آورد

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: به صراحت اعلام می‌کنم آماده‌ایم در نخستین روز کاری مجلس طرح استیضاح وزیر راه را امضا و تقدیم هیأت رئیسه کنیم.

حادثه هولناک تصادف دو قطار مسیر مشهد همه را متاثر کرده اما بدتر از آن سخنان و نحوه برخورد وزیر راه و شهرسازی و سایر مسؤولان امر در ارتباط با حادثه است.

وی افزود: از آنجایی که این حادثه ناگوار در حوزه مسؤولیت وزارت راه و شهرسازی رخ داده انتظار می‌رفت آقای وزیر حداقل در صحبت‌های خود از مردم تبریز و آذربایجان عذرخواهی می‌کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما نمی‌گوییم حادثه رخ نمی‌دهد اما وقتی حادثه‌ای به دلیل بی‌توجهی مسؤولان، تسامح و بی‌مبالاتی رخ می‌دهد بسیار دردناک و حسرت آفرین می‌شود.

وی ادامه داد: ظاهرا امکانات اولیه از جمله آتش‌نشانی و کمک‌های اولیه برای مصدومان وجود نداشت و همین سهل‌انگاری کوچک موجب شد ده‌ها نفر جلوی چشم خانواده خود زنده زنده در آتش بسوزند و به راحتی جان دهند.

سعیدی اذعان داشت: به گفته شاهدان عینی حادثه و خانواده متوفیان و مصدومان امدادگران و آتش‌نشانان خیلی دیر به محل رسیدند و از وزیر راه و شهرسازی و رئیس راه آهن انتظار داشتیم از همان ابتدا از مردم عذرخواهی می‌کردند و همانطور که به یک سری مسائل سیاسی فورا واکنش نشان می‌دهند به این حادثه جانگداز هم واکنشی نشان می‌دادند.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو متذکر شد: مردم آذربایجان به خاطر حادثه‌ای که قبلا هم مشابه آن تجربه شده بود، داغدار هستند و اگر باز هم مثل گذشته به سادگی از روی آن بگذریم در آینده دوباره تکرار خواهد شد.

وی در ادامه صحبت‌های خود تاکید کرد: از تمام ظرفیت‌های قانونی خود برای بررسی و پیگیری این حادثه و شناسایی مسببان اصلی آن استفاده کرده و طرح استیضاح وزیر راه را هم با همکاری نمایندگان مشهد به جد در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

درباره این مطلب نظر دهید