انتخاب زبان

آذربایجان غربی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

جراحی ساده، کما و مرگ

bimarestan tikab

 اویان نیوز: یک شهروند ۴۵ ساله تکابی که برای عمل جراحی «راحت و آسان» معده به بیمارستان تکاب (تیکان تپه) منتقل شده بود پس از چند روز بر اثر «نرسیدن اکسیژن ۵دقیقه بعد از عمل» جان خود را از دست داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی شیز، هفته ی گذشته یک بیمار ۴۵ ساله تکابی، بعلت درد شکم به اورژانس بیمارستان شهدای تکاب (تیکان تپه) مراجعه و تنها با نسخه ای دارو و مسکن برای تسکین دردی پزشک مواجه شد.

اما بعد از یک روز، درد شدید شکم دوباره این مرد را راهی بیمارستان نمود.

پزشک معالج تشخیص دیگری داده و وی را برای جراحی سوراخ معده بستری کرد.

بعد از عمل جراحی وی به کما رفته و پس از چند روز اغما جان خود را از دست داد.

یکی از نزدیکان  بیمار درباره وضعیت این بیمار به شیز گفت: رضا عبدی ۴۵ ساله، اهل روستای قرخلو دارای دو فرزند دختر و پسر و تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) می باشد.

وی افزود: آقای عبدی تا قبل از عمل جراحی سابقه هیچ گونه بیماری نداشته و از لحاظ جسمی و روحی از شرایط طبیعی و سالمی برخوردار بود.

کادر پزشکی بیمارستان تکاب (تیکان تپه) به خانواده وی عنوان نموده اند: « بیمار قبل از عمل سکته کرده بوده و این وضعیت هیچ ارتباطی با عمل جراحی نداشته و به ما مربوط نمی شود.»

پسر بیمار نیز گفته: ما در این چند روز مدام پیگیر علت این حادثه بودیم ولی متاسفانه هیچ فردی حاضر به جواب دادن نبود و هرکس دلیلی غیر منطقی و دور از ذهن برای کمای پدرمان عنوان می کرد از سکته قبل از عمل گرفته تا مصرف مواد مخدر.

علت مرگ این شهروند تکابی از جانب پزشک متخصص مغز و اعصاب مرگ مغزی ناشی از نرسیدن اکسیژن ۵دقیقه بعد از عمل اعلام شده است.

شهر تکاب (تیکان تپه) با هشتاد هزار جمعیت یکی از شهرهای محروم بویژه در بخش بهداشتی و درمانی است.

بیمارستان ۶۴ تختخوابی این شهر ۹ سال به صورت نیمه کاره به حال خود رها شده است.

علاوه بر این، نبود پزشکان متخصص در این شهر محرومیت بهداشتی و درمانی در این شهر زرخیز را دو چندان نموده است.

شهروندان تکابی برای درمان پیش پا افتاده ترین بیماری ها به اجبار به شهرهای اطراف مراجعه می کنند که در این اعزام ها بارها بیماران قبل از رسیدن به «بیمارستان های مجهز» در میانه راه جان باخته اند.

به گفته ی فعالان محلی، شهرستان تکاب (تیکان تپه) با دارا بودن صدها معادن طلا، سنگ های زینتی و صنعتی یکی از شهرهای زرخیز آذربایجان از لحاظ معدنی می باشد.

به اعتقاد ایشان، با وجود ثروت بیشمار زیرزمینی اهالی این شهرستان کمترین بهره را از آن برده اند به طوری که این شهرستان جز شهرهای بسیار محروم ایران به حساب می آید.

   ——

گزارش از نبی الله لطفی

درباره این مطلب نظر دهید