انتخاب زبان

آخرین اخبار

جشن فارغ التحصیلی / رقص آذربایجانی قر کمر ایرانی نیست / روحانی، حسادت می کنم آذربایجانی نیستم

ewer

اختصاصی اویان نیوز : جشن فرهیختگان و فارغ التحصیلان سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان در عید غدیر خم در حالی برگزار شد که حاشیه های جالبی به همراه داشت؛ حضور هنرمندان و بازیگران سینما از نکات قابل توجه این مراسم بود.

این جشن که به همت سازمان مدیریت صنعتی و دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد با مجری گری رضا رشیدپور آغاز گردید. در ابتدا مدیران، مسئولان و همچنین نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی به سخنرانی پرداخته و سپس رضا رشیدپور با اشعاری در وصف تبریز و دانشجویان مراسم را آغاز نمود.

در ادامه برنامه از هاشم چاوشی و شهاب عباسی دو بازیگر و کارگردان تبریزی سینما دعوت شد که به روی صحنه بیایند. هاشم چاوشی در ابتدای سخنان خود با خواندن شعری در وصف آذربایجان حاضرین در جمع را به وجد آورد؛ طوری که فضای سالم پر از فریاد یاشاسین آذربایجان گردید..

شهاب عباسی با این جمله که اول و آخر کلام من تراختور است و بس ، باعث شد حاضرین در جشن شعار تراختور تراختور سر دهند. رضا رشیدپور که قصد داشت فضا را آرام کند از این دو هنرمند سینما به عنوان پیشکسوت و جوانترین بازیگران و کارگردان آذربایجان و ایران یاد کرد.

 هاشم چاوشی با جمله ای به یاد ماندنی موجب گشت تا سالن باز شعار آذربایجان را به خود ببیند. وی با اشاره به شهاب عباسی و رضا رشیدپور، آنها را سفیران آذربایجان در ایران، تهران و فارسستان خطاب کرد و با این ادعا که ایشان با کارهای موفق خود باعث گردیده اند نام آذربایجان در زبانها جاری گردد جملات خود را به پایان رساند.

بعد از سخنان هاشم چاوشی، رضا رشیدپور از این شور و حال جوانان به وجد آمده و آذربایجان و تبریز را مهد فرهنگ و شور و شعور نامید و خاطره ای از روحانی در مورد تبریز نقل کرد که  وی زمانیکه در ایام  انتخابات به تبریز آمده بود به رضا رشیدپور گفته است که برای اولین بار در عمرم به اینکه تبریزی و آذربایجانی نیستم حسادت می کنم.

 در ادامه برنامه، اجرای موسیقی توسط رحیم شهریاری موجب گشت که جمعی از جوانان رقص و پایکوبی کنند که رحیم شهریاری با قطع موسیقی خطاب به آنها گفت: من هم می دانم رقص آذربایجان قر کمر ایرانی نیست که غیرمجاز باشد، این رقص نماد شجاعت و تاریخ و هویت آذربایجان است که امید است با درایت مسئولین و نمایندگان آذربایجانی در مجلس طرح تصویب رقص آذربایجانی به عنوان هویت و شناسنامه آذربایجان و یک هنر رزمی و ورزشی هر چه زودتر عملی گردیده و با هم به اجرای این رقص بپردازیم.

آهنگ یاشا یاشا آذربایجان توسط رحیم شهریاری اجرا گشت که در این هنگام حاضرین برای ادای احترام به پا خاستند، در این حین نمایندگان مجلس مراسم جشن را ترک کردند.

در انتهای این مراسم از فارغ التحصیلان و اساتید دانشگاه تقدیر و لوح های یادبودی به آنها تقدیم گردید.

 استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ”اویان نیوز ” مجاز است.

درباره این مطلب نظر دهید