انتخاب زبان

آخرین اخبار

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات پیروان اهل حق ناتمام ماند

اختصاصی اویان نیوز:جلسه رسیدگی به اتهامات وارده از سوی شاکیان خصوصی بر علیه ۴ تن از پیروان آیین اهل حق ناتمام ماند.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز،این ۴ تن به نام های بخشعلی محمدی،سهند علی محمدی،عبادالله قاسم زاده و یونس آقایان جهت رسیدگی به اتهامات وارده از طرف اولیای دم و خانواده های کشته و یا مجروح شدگان حادثه اوچ تپه در سال ۸۳، به شعبه ۱۰۹ دادگاه عمومی اورمیه احضار شده بودند . دیروز۱۵ بهمن ۹۱ در اقدامی غیر معمول بخشعلی محمدی و سهند علی محمدی صبح و عبادالله قاسم زاده حوالی ظهر بصورت انفرادی جهت حضور در دادگاه یاده شده منتفل می شوند . یونس آقایان بر خلاف دیگر متهمان این پرونده به دادگاه یاد شده منتفل نمی شود . گفتنی است با اعلام عدم آمادگی عبادالله قاسم زاده ، وی پیش از شروع جلسه دادگاه دوباره به زندان اورمیه بازگردانده شد .
در این جلسه پس از ایراد اتهامات وارده از سوی دادستان، بخشعلی محمدی وسهند علی محمدی به دفاع از اتهامات وارده بر اساس مبانی اعتقادی و اصول آیین اهل حق پرداختند .این امر با اعتراض شاکیان و تایید این اعتراض از سوی رئیس دادگاه بر خلاف اصول دادرسی عادلانه مواجه گردید . بخشعلی محمدی وسهند علی محمدی در واکنش به این امر ضمن اعلام به رسمیت نشناختن چنین دادگاهی از ادامه ارائه دفاعیات خود سر باز زدند. گفتنی است جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۴ تن از پیروان آیین اهل حق با اعلام ختم جلسه از سوی قاضی پرونده نانمام ماند.

بنا به این گزارش در ماههای اخیر تعدادی شاکی خصوصی نیز بر این پرونده علی رغم سپری شدن ۹ سال از صدور نهائی احکام قضایی بر علیه متهمین فوق ،افزوده شده است . به گفته نزدیکان  زندانیان عقیدتی ، این پرونده سازی در واکنش به فشارهای نهادهای حقوق بشری بین المللی برای تجدید نظر در آرای صادره سیستم قضایی ایران برعلیه پیروان آیین اهل حق  انجام شده است . به اعتقاد ایشان این اقدام با هدف افزیش فشار به زندانیان آیین اهل حق و خانواده های ایشان انجام شده است .

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:
http://oyannews.com/?p=2562
http://oyannews.com/?p=2654
http://oyannews.com/tr/?p=12
http://oyannews.com/tr/?p=19
http://tiny.cc/x92yrw/
http://tiny.cc/8b3yrw/

درباره این مطلب نظر دهید