انتخاب زبان

آخرین اخبار

جلفا: آغاز اجرای قانون کالای همراه مسافر در منطقه آزاد آراز (ارس)

azada araz

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه از هفته آینده باید آغاز اجرای قانون کالای همراه مسافر در منطقه آزاد آراز (ارس) را شاهد باشیم، گفت: سخت‌گیری‌های بی‌مورد در این خصوص مورد تعجب مردم است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، احمد علیرضابیگی ظهر روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۹۲ در نشست بررسی اجرای قانون معافیت کالای همراه مسافر در منطقه آزاد آراز (ارس)، با اشاره به تصویب این موضوع در جلسه اخیر هیئت دولت در تبریز، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، معتقدیم که الان بهترین زمان اجرای این قانون است و می‌تواند به عنوان نرم‌افزاری برای توسعه بیشتر منطقه قلمداد شود.

وی افزود: به دلیل افزایش نرخ ارز، اجرای قانون کالای همراه مسافر نمی‌تواند به تولید آسیب بزند بلکه موجب سوددهی بیشتر تولید در محدوده منطقه آزاد آراز (ارس) نیز خواهد شد و زمینه گرایش تولید به سمت این منطقه را فراهم خواهد کرد.

علیرضابیگی با بیان این که قانون کالای همراه مسافر برای کل استان آذربایجان شرقی موثر خواهد بود، افزود: در شرایطی که بسیاری از مردم با وجود مشکلات زیاد، برای خرید کالا به مرزهای غربی کشور می‌روند، ایجاد شرایط بهتر در منطقه آزاد ارس موجب رونق تجارت و گردشگری در این منطقه خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اراده دولت در اجرای قانون کالای همراه مسافر در منطقه آزاد ارس، گفت: مردم منطقه حتی قبل از ابلاغ این قانون نیز سرمایه‌گذاری لازم برای استفاده از این فرصت را انجام داده‌اند و به تدریج نتایج این قانون در شهرستان جلفا و کل استان مشاهده خواهد شد.

علیرضابیگی با تاکید بر این که باید با توجه بیشتری به منافع استانی نگاه کنیم، اظهار داشت: قانون کالای همراه مسافر از حمایت‌های استانی و مردمی برخوردار است و باید هرچه سریع‌تر هماهنگی‌های لازم برای اجرای آن صورت گیرد.

وی با تاکید بر این که از هفته آینده باید آغاز اجرای این قانون را شاهد باشیم، افزود: سخت‌گیری‌های بی‌مورد در این خصوص مورد تعجب مردم است؛ چرا که مردم، مناطق دیگر را هم دیده‌اند و نباید با تنگ‌نظری مردم این منطقه را از این مزیت بزرگ محروم کنیم.

وی با تاکید بر نگاه فرابخشی مسئولان استان در خصوص مسایل منطقه آزاد آراز (ارس)، خاطرنشان کرد: با تکمیل زیرساخت‌های منطقه آزاد ارس، می‌توانیم این منطقه را به عنوان الگو در شمال‌غرب کشور و حتی در سطح ایران و کشورهای همجوار مطرح کنیم که این امر مستلزم این است که مسئولان نسبت به تاثیرات این منطقه ایمان داشته باشند.

درباره این مطلب نظر دهید