انتخاب زبان

آخرین اخبار

جلوگيری از درمان يک زندانی عرب اهل احواز در زندان شهرستان اقليد

اویان نیوز :رمضان ناصری ۴٠ ساله عرب احوازی متأهل دارای دو فرزند وی ساکن واهل کوت عبدالله احواز که در سال ٢٠٠۶ توسط وزارت اطلاعات احواز دستگیر شده بود هم اکنون در حال طی کردن محکومیتش در زندان شهرستان اقلید استان فارس است. ناصری از بیماری های عفونتی ، درد زانوها و بیماری های مفصلی رنج می برد و وضیعت وی خیلی وخیم است. در حال حاضر وی در شرایط روحی و روانی بسیار بدی بسر می برد و نیاز به درمان و معالجه فوری دارد اما مسؤولین زندان از دادن أجازه به وی جهت معالجه و انتقال به بیمارستان خوداری می نمایند.

رمضان ناصری توسط دادگاه انقلاب احواز به اتهام أقدام علیه امنیت کشور و محاربه با خدا به ٣٠ سال محکوم شده بود و به زندان شهرستان اقلید تبعید شد. وی یکی از فعالان فرهنگی شهر اهواز و یکی از هنرمندان عرب در تئاتر بود. او در دوران إصلاحات خاتمی یکی از أعضای “مؤسسة شمس جنوب ” بوده و در رشته تئاتر فعالیتهای فرهنگی فراوانی در این مؤسسة داشت.
خانواده این زندانی ، جهت رسیدگی به وضعیت سلامتی پدر خود و معالجه وی در بیمارستان از تمام سازمانهای حقوق بشری درخواست کمک می نمایند. شایان ذکر است که ناصری تنها نان آور خانواده خود بوده و خانواده وی از فقر و محرومیت رنج می برند. یکی از منابع محلی به فعالین حقوق بشر نقل کرد که فرزندان ناصری به علت نداشتن هزینه قادر به رفتن به شهرستان اقلید جهت ملاقات با پدر خود نیستند.

ایران گلوبال

درباره این مطلب نظر دهید