انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

جهت‌گیری‌ سیاست‌های ملی، تبریز را به عنوان یک شهر بین‌المللی به رسمیت نمی شناسد

dersxan

اویان نیوز: عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تبریز گفت: جایگاه پروازهای بین المللی عمدتا معطوف به سه شهر تهران و مشهد و شیراز است. هر قدر هم نام فرودگاه تبریز را «بین‌المللی» ذکر کنیم، جهت‌گیری‌ سیاست‌های ملی، جایگاه تبریز را به عنوان یک شهر بین‌المللی به رسمیت نمی‌شناسد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس ، رسول درسخوان در جریان نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی ظهر دیروز شورای شهر تبریز با اشاره به نقشه‌های منتشر شده از فراوانی پروازهای بین‌المللی در فرودگاه‌های ایران اظهار داشت: نقشه‌ها نشان می‌دهند که بیشترین این پروازها بر روی فرودگاه‌های تهران، شیراز و مشهد است و هر چقدر هم ما کلمه بین‌المللی را در کنار فرودگاه تبریز به کار ببریم باز هم جهت‌گیری سیاست‌های ملی تبریز را به عنوان شهر بین‌المللی نمی‌شناسد.

وی افزود: اگر چه صد سال قبل تبریز یک شهر بین‌المللی بوده است اما این مسائل نشان می‌دهد که تبریز نه تنها دیگر یک شهر بین‌المللی نیست بلکه متاسفانه نقش ملی‌اش را نیز از دست داده است.

درسخوان با بیان این که بسته‌بودن فضای فرهنگی تبریز و محدودیت فضای سیاسی آن، نسبت به سایر کلان‌شهرها مهم‌ترین مشکل ماست، تاکید کرد: طبق نظریات جامعه شناسی، انسان‌های باشرف، در محیط آزادی رشد می‌کند. امروز ضعف زیرساخت‌های سیاسی، فرهنگی و ضعف پایه‌های اقتصاد شهری مشکل اصلی ماست.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر تبریز، فقدان تئوری و تفکر در اکثر نیروهای سیاسی و اقتصادی در استان بارز است و بر همین اساس، کسانی که سطح فکری پایینی دارند در راس قرار گرفته‌اند.

درسخوان با اشاره به ناکامی تراکتور در کسب عنوان قهرمانی اظهار داشت: امیدواریم شاهد اجرای عدالت باشیم؛ مبادا کسانی در تهران، در صدد نفاق‌انداختن و بر هم زدن وحدت ملی باشند.

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به سفر آتی رییس جمهور به شهر تبریز، خواستار پیگیری وعده رییس جمهور در خصوص بحران دریاچه اورمیه و فرهنگستان زبان تُرکی شد.

درباره این مطلب نظر دهید