انتخاب زبان

آخرین اخبار

حاشیه هایی از مراسم استقبال روحانی در تبریز

kart1 (4)

اویان نیوز: مراسم استقبال از حسن روحانی در تبریز، فرصتی شد تا شهروندان آذربایجانی به طرح برخی از مطالبات خود بپردازند.

به گزارش اویان نیوز، مراسم استقبال از حسن روحانی در تبریز، فرصتی شد تا شهروندان آذربایجانی به طرح برخی از مطالبات خود بپردازند؛ شهروندان آذربایجانی در این سفر  با نشان دادن «کارت قرمز» به روحانی، اعتراض خود را به «دروغ و تبعیض» حاکم علیه آذربایجان نشان دادند.

به گزارش ایسنا، استقبال کنندگان در داخل ورزشگاه تختی یکصدا شعار« یاشاسین تراختور» و «آذربایجان اویاقدی تراختورا دایاقدی» را سر می دهند و مردم بخش‌های ترکمانچای و مهربان با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار ارتقای این بخش‌ها به سطح فرمانداری هستند. در بخشی از ورزشگاه، پرچم تراکتور در دست حضار دیده می شود.

به نوشته نصرنیوز، این مراسم تحت تاثیر اتفاقات جمعه گذشته تبریز قرار گرفته و حاضران در ورزشگاه تختی تبریز با سر دادن شعارهایی خواستار احقاق حق باشگاه تراکتورسازی شدند. همچنین حاضران در ورزشگاه تختی با شعارهایی خواستار اعاده حیثیت هواداران تراکتورسازی و تنبیه کسانی شدند که مسبب اتفاقات جمعه گذشته بودند.

در بخشی دیگر از ورزشگاه کارگران شرکت ماشین آلات صنعتی خواستار خلع ید سرمایه گذار بخش خصوصی این شرکت و تعیین تکلیف این کارخانه هستند. کارگران نیروگاه تبریز هم خواستار رسیدگی به وضعیت این شرکت شدند. موضوع خشک شدن دریاچه ارومیه نیز از مهمترین خواسته های حاضران است. چندین پلاکارد در این خصوص به نمایش در آمده است. همچنین پلاکاردهایی با موضوع درخواست آموزش زبان مادری نیز به نمایش در آمده است.

بر اساس گزارش آناج، مجری برنامه ورزشگاه اقدام به دادن شعار «آذربایجان اویاقدی، روحانی یه دایاقدی» سر داد که با واکنش مردم مواجه شد و مردم نیز شعار «آذربایجان اویاقدی، تراختورا دایاقدی» سر دادند.

بر اساس این گزارش، عصر روز قبل از سفر رئیس جمهور به تبریز، نشستی با عنوان نشست تخصصی آذربایجانی های مقیم خارج با حضورشریعتمداری، جانشین رئیس جمهور در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور برگزار شد. که در این نشست نجفی شهردار تبریز درخصوص سفر ریاست جمهوری به تبریز  تاکید کرد: تمام مردم تبریز، کارخانه داران و سرمایه داران باید حواسشان جمع باشد. دشمن در صددطمع وحدت بوجود آمده است. ما باید شعار آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی و آذربایجان جانباز خامنه ای دن آیرلماز را در استقبال از رئیس جمهور سر بدهیم و نقش دشمنان را نقش بر آب کنیم.

به گزارش اویان  نیوز، پس از سخنرانی حسن روحانی در ورزشگاه تختی تبریز، جمعی از شهروندان آذربایجانی با سر دادن شعارهای اعتراض خود را نسبت به سیاست های اعمال شده در قبال آذربایجان نشان دادند.

تجمع کنندگان که از خیابان باغ شمال تبریز به سمت میدان ساعت این شهر در حرکت بودند با شعارهایی همچون « آذربایجان وار اولسون، ایسته مه یه ین کور اولسون»، «آذربایجان میللتی، چکنمز بو ذیللتی» به سیاست های اعمال شده علیه آذربایجان اعتراض کردند.

1

11263023_1437693083200043_1392187489638848332_n(1)

1سابقه خبر در اویان نیوز:

تبریز: اعتراض شهروندان آذربایجانی به خشونت کشیده شد

گزارش تصویری از «کارت قرمز به روحانی»

روحانی در تبریز: هیچکس نمی تواند با احساسات مردم آذربایجان بازی کند

تبریز: استقبال از روحانی با شعار «آذربایجان اویاقدی، تراختورا دایاقدی»

کمپین «کارت قرمز» فعالان آذربایجانی به «دروغ و تبعیض»

درباره این مطلب نظر دهید