انتخاب زبان

آخرین اخبار

حبیب ساسانیان به دلیل وخامت اوضاع جسمی از زندان تبریز به بیمارستان منتقل شد

اویان

اویان نیوز: روز جاری، حبیب ساسانیان فعال آذربایجانی محبوس در زندان تبریز درپی «بد شدن حالش» به بیمارستان سینای تبریز منتقل شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، حبیب ساسانیان که با اتهامات امنیتی در هشتمین ماه بلاتکلیفی درزندان تبریز به سر می برد در ۱۶بهمن۹۵، درپی «بد شدن حالش» به بیمارستان سینای تبریز منتقل شد.

پیش از این گزارش شده بود، حبیب ساسانیان که از فشار خون بسیار بالا و درد چشم رنج می برد، تاکنون چندین بار در زندان از هوش رفته اما با کمک همبندی های خود نجات یافته است.

این زندانی سیاسی تاکنون چندین بار از مسئولین بند ۱۲ در زندان تبریز تقاضای رسیدگی پزشکی داشته، اما هربار به تمارض متهم و تهدید شده بود که به بند بدتری تبعید خواهد شد.

حبیب ساسانیان متولد سال ۱۳۵۳، متأهل و دارای دو فرزند می‌باشد که از زمان بازداشت از حق ملاقات با خانواده و فرزندان منع می باشد.

این فعال آذربایجانی آخرین بار ۷ آذر ۹۴ بازداشت و مدتی را در زندان اردبیل گذرانده بود.

اردیبهشت ماه امسال حبیب ساسانیان به همراه مهدی جوادزاده، حمید ثقفی، بابک آوند، اسماعیل افخمی و یونس رحیمی بازداشت شد. در اوایل تیرماه سال ۹۵ مظفری رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی این فعالان را «اعضای باند ۶ نفره جاسوسی گامو» معرفی کرد. به گفته رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی این افراد «اسناد طبقه بندی شده نظامی و اقتصادی را جمع آوری می‌کردند و در اختیار دشمنان نظام قرار می‌دادند». هرانا دلیل بازداشت این فعالان را فعالیت در «رابطه با مسئله قره باغ و ارمنستان» عنوان کرده بود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

زندان مرکزی تبریز: وخامت جسمانی حبیب ساسانیان و ممانعت از اعزام وی به پزشک

وضعیت سلامتی حبیب ساسانیان فعال مدنی آذربایجانی وخیم گزارش می شود

ممانعت از حق ملاقات و تماس تلفنی حبیب ساسانیان در زندان تبریز

حبیب ساسانیان در انفرادی زندان تبریز نگهداری می شود

آخرین وضعیت شش فعال اردبیلی بعد از گذشت یک ماه از بازداشت

درباره این مطلب نظر دهید