انتخاب زبان

آخرین اخبار

حداد عادل : مادرانتان در خانه با شما ترکی صحبت می کنند همین حد برایتان کافی است

anaj1368613363lEe86B

اختصاصی اویان نیوز: ظهر امروز غلامعلی حدادعادل کاندیدای احتمالی  یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران با حضور در تالار شهید شفاهی دانشگاه تبریز به سخنرانی پرداخت. این جلسه با موضوع توسعه اقتصادی و فرهنگی برگزار گردید .

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۲ حداد عادل در جمع قریب به ۳۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه سراسری تبریز حضور یافت . این جلسه که قرار بود ساعت ۱۱:۳۰ شروع  شود با تاخیر حدادعادل ساعت ۱۲:۱۵ شروع شد. عضو ائتلاف ۲+۱ و یا سه گانه اصول گرایان با بیان اینکه نمی دانم اصلاح طلبان با چه انگیزه ای آقای هاشمی را انتخاب کرده اند، اظهار داشت: هاشمی رفسنجانی با این سن وسال چرا در انتخابات شرکت کرده است. وی تاکید کرد: یا اصلاح طلبان عوض شده اند یا آقای هاشمی عوض شده است؛ دشمنان دیروز دوستان امروز شده اند.

در این جلسه برخی از دانشجویان گزینش شده برای پرسش سوالات خود فراخوانده شده و به طرح سوالات  دیگر دانشجویان فرصتی داده نشد. در میان دانشجویان سوال کننده یکی از دانشجویان سوالی با مضمون اینکه چرا به فرهنگ، زبان و قومیت توجه نمی شود، مطرح کرد که رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی ایران در جواب پاسخ داد : مادرانتان در خانه با شما ترکی صحبت می کنند همین حد برایتان کافی است. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه افزود : شما در خانه هایتان به زبان مادری صحبت می کنید؛ در مدارس باید به زبان فارسی تدریس شود.

پس از اعتراض دانشجویان به جواب مشاور عالی آیت‌الله خامنه‌ای، وی افزود: آیت الله خامنه ای هم از یک خانواده ترک زبان هستند. وقتی من به دیدار وی می روم برایم شعر حیدربابای شهریار را می خواند.

این سخن عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی با واکنش شدید دانشجویان مواجه شد که بیش از ۱۰۰ دانشجو در اعتراض به سخنان وی سالن برگزاری جلسه را ترک  کردند. در این حین مجری جلسه با ابراز ناراحتی از حرکت دانشجویان عنوان کرد: انگار حاضرین جلسه دانشجو نیستند.منوچهر متکی در مراغه : سرمایه داران به دلایلی در آذربایجان سرمایه گذاری نمی کنند

 استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

علی اکبر ولایتی : انشاالله ایران یکپارچه می ماند/ نوشتن و خواندن به زبان مادری هیچ چیز را عوض نمی کند

منوچهر متکی در مراغه : سرمایه داران به دلایلی در آذربایجان سرمایه گذاری نمی کنند

anaj1368613362kUqZhG

درباره این مطلب نظر دهید