انتخاب زبان

آخرین اخبار

حدود 70 درصد زنان ملکانی از بیماری افسردگی و اضطراب رنج می برند

ملکان

اویان نیوز: رئیس شبکه بهداشت و درمان ملکان گفت: بر اساس تست غربالگری انجام شده از ۱۵ درصد جمعیت ملکان، حدود ۷۰ درصد خانم های این شهرستان از بیماری افسردگی و اضطراب رنج می برند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمد میرزاپور در جلسه همیاران سلامت شهرستان ملکان افزود: بر اساس این تست انجام شده ۱۸۰۰ بیمار مبتلا به افسردگی و ۲۷۹ بیمار مبتلا به اضطراب در سطح شهرستان ملکان شناسایی شده است.

وی افزود: تعداد یکصد نفر از این افراد نیز مبتلا به بیماری افسردگی شدید هستند که خطرناک بوده و بر اساس آمارها ۶۰ درصد از خودکشی ها را بیماران مبتلا به افسردگی تشکیل می دهند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان ملکان از اجرای تست بیماری های خطرناک از جمله فشارخون و دیابت و اعصاب و روان در دستگاه های دولتی ملکان خبر داد و گفت: بر اساس این طرح کلیه کارکنان دولتی در خصوص بیماریهای فوق الذکر غربالگری شده و در صورت نیاز بیماران به پزشکان متخصص و روان پزشک معرفی خواهند شد.

میرزاپور همچنین از اجباری شدن برگزاری برنامه صبحگاهی در ادارات دولتی ملکان خبر داد و گفت: همچنین در صورت برگزاری برنامه صبحگاهی حداقل ۲ روز در هفته در روستاهای منطقه، دهیاران فعال مورد تشویق مالی و معنوی این شبکه قرار خواهند گرفت.

وی افزود: بسیاری از بیماریهای خطرناک حاصل نبود تحرک بدنی بوده و بر اساس آمارها ۶۸٫۸ درصد ایرانی ها تحرک بدنی ناکافی دارند.

درباره این مطلب نظر دهید