انتخاب زبان

آخرین اخبار

حذف تراکتورسازی از لیگ قهرمانان آسیا

lig asıa

اویان نیوز: تراکتورسازی در تبریز و فولاد در دوحه با شکست مقابل حریفان خود از راهیابی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا بازماندند. به این ترتیب، آخرین دیدار این دو تیم در مرحله گروهی جنبه تشریفاتی خواهد داشت.

به گزارش اویان نیوز به نقل از رادیوفردا، تراکتورسازی در پنجمین دیدارش در لیگ قهرمانان آسیا در خانه به مصاف نسف ‌قارشی ازبکستان رفت. این بازی با پیروزی ۲ بر ۱ نسف‌ قارشی به اتمام رسید تا نتیجه دیدار رفت تکرار شود.

تراکتورسازی با تغییرات زیادی در میدان حاضر شد و سرمربی این تیم به لوسیانو ادینیو، آندرانیک تیموریان و چند بازیکن دیگر به خاطر حساسیت دیدار بعدی تیمش در لیگ داخلی استراحت داد.

شاگردان تونی اولیویرا بازی را هجومی آغاز کردند و چندین حمله را روی دروازه حریف تدارک دیدند. آنها در نیمه نخست ۱۰ ضربه کرنر نواختند و حتی در دقیقه ۱۵ ضربه مهرداد بایرامی به تیر دروازه خورد. شش دقیقه بعد هم با ضربه سر میرهانی هاشمی، مجدداً تیر دروازه نسف‌ قارشی لرزید.

در دقیقه ۵۱ مهدی کیانی روی ضربه ایستگاهی از فاصله بیش از ۲۰ متر توانست گل تراکتورسازی را به ثمر برساند اما شش دقیقه بعد آرتور گل تساوی را زد.

در دقیقه ۷۰ هم ضربه کرنر آرتور به صورت مستقیم وارد دروازه تراکتورسازی شد تا تیم مهمان، بازی باخته را به سود خود خاتمه دهد. ورود ادینیو و تیموریان به زمین هم تغییری در نتیجه ایجاد نکرد.

حامد لک، خالد شفیعی، میرهانی هاشمی، شاهین ثاقبی، حبیب گردانی، مهدی کیانی، احمد کامدار (۵۹- آندرانیک تیموریان)، سعید آقایی (۶۸- فرید کریمی)، محمد پوررحمت‌الله (۷۸- ادینیو)، سامان نریمان‌جهان و مهرداد بایرامی برای تراکتورسازی به میدان رفتند.

تراکتورسازی با ۴ امتیاز در قعر جدول قرار گرفت. نسف‌ قارشی به رده دوم صعود کرد. الاهلی امارات در رده سوم قرار دارد و الاهلی عربستان با ۱۱ امتیاز صدرنشین است.

تونی الیویرا پس از بازی با انتقادات تند خبرنگاران محلی مواجه شد و در پاسخ به آنها گفت: «من هم به خاطر نرفتن به مرحله بعد ناراحتم اما کسی از من سوال نکرده وقتی به تراکتور آمدی تیم پنجم بود و چرا حالا به صدر جدول رفته. کارمان در ۹۰ دقیقه خیلی راحت‌تر از این است که بخواهم اینجا به شما پاسخ بدهم. قهرمانی در لیگ بر‌تر قطعی نشده و باید همچنان تلاش کنیم.»

در دیگر بازی برگزار شده، فولاد خوزستان به مصاف السد قطر رفت. این دیدار با شکست یک بر صفر فولاد به پایان رسید تا دومین نماینده فوتبال ایران هم از صعود به مرحله دوم باز بماند. بعد از باخت به الهلال، این دومین شکست متوالی فولاد بود.

لوئیز موریکوئی مهاجم برزیلی السد زننده تک گل این مسابقه بود و با همین گل تیمش را بالا‌تر از الهلال به صدر جدول رساند.

علی سلیمی، احمد آل‌ نعمه، مساریچ، امید خالدی، یوسف وکیا، چاگو، مهدی بدرلو (بهمن کامل)، ساسان انصاری (رضا احمدی)، محسن مسلمان، اسماعیل شریفات و آلویز نانگ برای فولاد خوزستان به میدان رفتند.

درباره این مطلب نظر دهید