انتخاب زبان

آخرین اخبار

حسن ارک از زندان مرکزی تبریز آزاد شد

hesen-erk(2)

اویان نیوز: حسن ارک فعال ملی – مدنی آذربایجانی پس از پایان دوران محکومیت خود از زندان مرکزی تبریز آزاد گردید.

به گزارش اویان نیوز، شنبه ۱۶ شهریور۹۲ حسن ارک فعال ملی – مدنی آذربایجانی پس از ۹ماه حبس از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

با مرخصی پایان حبس این فعال مدنی موافقت شده بود اما با سهل انگاری مسئولین زندان وی تنها ۱ روز توانست از مرخصی پایان حبس استفاده نمود.

به رغم بیماری دیسک کمر این فعال آذربایجانی مسئولان زندان در طول دوران محکومیت این فعال آذربایجانی با اصرار قصد اجرای حکم ۵۰ ضربه شلاق این فعال آذربایجانی را داشتند.

همچنین روز ۸ تیر ۹۲ شعبه ۶ دادگاه تجدیدنظر تبریز با درخواست آزادی مشروط حسن ارک  فعال ملی – مدنی آذربایجانی مخالفت نمود. دادگاه تبریز در حالی با درخواست آزادی مشروط این فعال آذربایجانی مخالف کرده است که پیش از آن شورای طبقه بندی زندان تبریز با درخواست وی موافقت نموده بود.

حسن ارک فعال ملی – مدنی آذربایجانی روز ۱۸ آذرماه ۹۱ توسط ماموران امنیتی در تبریز بازداشت و برای گذراندن دوران محکومیت خود روانه زندان مرکزی تبریز شد.

این فعال آذربایجانی روز ۲ شهریور۹۰ به همراه ۲۸ تن از فعالین ملی- مدنی آذربایجانی در محله قوم تپه تبریز در جلسه ای بمنظور چاره اندیشی و ارائه راهکارهایی جهت پیشگیری از خشک شدن دریاچه اورمیه، بازداشت شده بود. شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز این فعال آذربایجانی را به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به دو سال حبس تعزیری که اجرای نیمی از آن به مدت ۵ سال تعلیق شده است محکوم کرده است.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

 سابقه خبر در اویان نیوز:

مخالفت با آزادی مشروط حسن ارک

اجرای حکم شلاق حسن ارک ۶ ماه به تعویق افتاد

 اصرار به اجرای حکم شلاق حسن ارک

ممانعت مسئولین از اعزام حسن ارک جهت معاینات پزشکی

آخرین اخبار از زندان تبریز/انتقال حسن ارک به مکان نامعلوم

تایید حکم حسن ارک و احمد ریاضی

حسن ارک و مهدی حمیدی شفق دستگیر شدند

درباره این مطلب نظر دهید