حسن رضوی در بیمارستان مطهری تهران جان سپرد - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز - پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز حسن رضوی در بیمارستان مطهری تهران جان سپرد - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز

انتخاب زبان

آخرین اخبار

حسن رضوی در بیمارستان مطهری تهران جان سپرد

13668_186474782794_136850187794_2926175_2330461_n

اویان نیوز: امروز حسن رضوی از پیروان اهل حق در در بیمارستان مطهری تهران جان خود را از دست داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از اؤیرنجی سسی، روز ۲۱ خرداد ۹۲ “حسن رضوی” از پیروان تورک اهل حق که نسبت به توهین به هم کیش خود در مقابل فرمانداری همدان اقدام به خودسوزی نمودە بود بر اثر شدت جراحت در بیمارستان مطهری تهران جان خود را از دست داد.

گفتنی است در تاریخ ۱۴خرداد ماه حسن رضوی یکی از پیروان اهل حق ساکن همدان در اعتراض به تراشیدن سبیل یکی از همکیشانش بنام کیومرث تمناک توسط مسولین زندان همدان در برابر فرمانداری همدان خود را به آتش کشید. همچنین در روز چهارشنبه ۱۵ خرداد ماه نیز یکی دیگر از پیروان اهل حق بنام نیکمرد طاهری ساکن صحنه کرمانشاه در ادامه اعتراض به توهین و هتک حرمت مسئولین زندان همدان به یکی از همکیشانش در برابر فرمانداری همدان خود را به آتش کشید.

در همین رابطه مهدی رحمانی یکی دیگر از پیروان اهل حق به جرم فیلم برداری از خودسوزی یکی از هم کیشان خود در برابر فرمانداری همدان، بازداشت شده است.

لازم به ذکر است در پی خودسوزی دو تن از پیروان اهل حق در همدان عده‌ای از پیروان این آیین در اعتراض به این شرایط در کرمانشاه دست به تجمع زدند.

سابقه خبر در اویان نیوز: 

همدان: مهدی رحمانی از پیروان اهل حق بازداشت شد

درباره این مطلب نظر دهید