انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

حسین علی‌محمدی به مرخصی اعزام شد

11234971_897036983697111_3722935789554145549_n

اویان نیوز: حسین علی‌محمدی برای اولین بار در طول مدت حبس به مرخصی اعزام شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، شنبه ۱ آبان۹۵ حسین علی‌محمدی، فعال مدنی محبوس در زندان تبریز پس از ماه‌ها تحمل حبس و برای اولین بار در طول مدت بازداشت پس از سپردن  وثیقه ۱۰۰میلیون تومانی و به مدت ۴ روز به مرخصی اعزام شد.

پیشتر درخواست آزادی مشروط این فعال مدنی با مخالفت مواجه شده بود.

حسین علی‌محمدی بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در بند ۱۲ محکومین زندان مرکزی تبریز در حال گذراندن دوران محکومیت خود است.

کارشکنی مسئولان زندان تبریز با انتقال داروی چشم وی به داخل زندان و شرایط بد بهداشتی در کنار تراکم زیاد زندانیان شرایط دشواری برای بسیاری از زندانیان سیاسی-عقیدتی آذربایجانی فراهم کرده است.

این فعال از سوی شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» به ۳ سال حبس محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد.

در حکمی دیگر که از همین دادگاه علیه وی و طه کرمانی صادر شد، این دو فعال مدنی به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به دو سال تقلیل یافت.

حسین علی‌محمدی هم اینک با عدم ابلاغ حکم تجدیدنظر در مجموع به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است که در صورت ابلاغ حکم تجدیدنظر و با توجه به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی وی به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم می شود.

حسین علی محمدی و طه کرمانی روز ۱۳آبان۹۲ از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت و پس از نزدیک به ۶ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه از زندان مرکزی تبریز آزاد شدند.

پس از تایید حکم سه سال حبس تعزیری، این فعال مدنی اهل تبریز روز ۱۰اسفند۹۳ از سوی ماموران امنیتی بازداشت و برای تحمل محکومیت خود به زندان مرکزی تبریز منتقل گردید.

در تیر ماه سال ۱۳۹۴ سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه ای اظهار نگرانی کرده که حکم ۱۰ سال زندان حسین علی‌محمدی‌الوار و سیَد‌طه کرمانی «غیر قابل توجیه» و با «اهداف سیاسی» و «براساس اعتراف زیر شکنجه» صادر شده است.

سازمان عفو بین الملل ضمن در خواست آزادی فوری برای آنها، احکام صادره برای حسین علی محمدی و طه کرمانی را مصداق نقض حقوق بشر دانسته و درخواست کرده که «شکنجه های وارده و سایر بدرفتاری های حین بازجویی» مورد بررسی بی طرفانه قرار گیرد و افراد مظنون «در صورت وجود مدرک قابل قبول» به دادگاه معرفی شوند.

پیشتر حسین علی محمدی روز ۲۱شهریور۹۲ در جریان دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز و ملوان بندرانزلی به همراه فرزاد مهدوی(آلتای) از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از یک روز بازداشت به قید وثیقه ملکی آزاد شد.

در آن زمان ماموران امنیتی هنگام بازداشت حسین علی محمدی در ورزشگاه یادگار امام تبریز وی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ در اثر این ضرب و شتم آثار کبودی و التهاب در گردن و کمر این فعال آذربایجانی تا چند روز بوضوح قابل مشاهده بود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

مخالفت با آزادی مشروط حسین علی‌محمدی

عدم ابلاغ حکم تجدیدنظر حسین علی‌محمدی به زندان تبریز

حکم حسین علی‌محمدی و طه کرمانی در دادگاه تجدیدنظر تقلیل یافت

دادگاه تجدیدنظر حسین علی‌محمدی و طه کرمانی برگزار شد

کارشکنی مسئولان زندان تبریز با انتقال داروی چشم حسین علی محمدی

بیانیه سازمان عفو بین الملل درباره حکم ۱۰ سال زندان حسین علی محمدی و طه کرمانی

صدور حکم ضبط وثیقه طه کرمانی قبل از پایان دادرسی

پرونده حسین علی محمدی و طه کرمانی به دادگاه تجدیدنظر باز پس فرستاده شد

تبریز: دیدار فعالان آذربایجانی با خانواده حسین علی محمدی

پرونده حسین علی محمدی و طه کرمانی از دادگاه تجدید نظر به دادگاه بدوی ارجاع داده شد

 ۲۶سال زندان برای دو فعال مدنی آذربایجانی

سوابق خبری تا اردیبهشت ۹۴

درباره این مطلب نظر دهید