انتخاب زبان

آخرین اخبار

حسین علی محمدی و طاها کرمانی به زندان مرکزی تبریز منتقل شدند

husen-taha-240x137

اختصاصی اویان نیوز: حسین علی محمدی و طاها کرمانی، دو فعال آذربایجانی از اداره اطلاعات تبریز به زندان مرکزی تبریز منتقل شدند.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز،امروز ۲۴آذر۹۲ با گذشت بیش از ۴۰ روز از بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی این ۲ فعال ملی – مدنی آذربایجانی ساکن تبریز  از  بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان مرکزی تبریز منتقل شدند.

هنوز از اتهام ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.

پیشتر مراجع قضایی دو بار مدت بازداشت این فعالین را تمدید کرده اند.

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر “شکنجه شدید” حسین علی محمدی و طاها کرمانی در برخی از رسانه ها منتشر شد.

انتشار این اخبار و اتهام زنی برخی رسانه های وابسته به ارگانهای امنیتی ایران بر این فعالان، باعث نگرانی خانواده این ۲ فعال مدنی آذربایجانی گشته است.

روز ۱۳آبان۹۲ حسین علی محمدی و طاها کرمانی دو تن از فعالان ملی – مدنی آذربایجانی ساکن شهر تبریز توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.

ماموران امنیتی با مراجعه به منزل پدری حسین علی محمدی در تبریز اقدام به بازداشت وی نموده و وسایل شخصی و کتاب های وی را با خود بردند.

 طاها کرمانی نیز پس از حضور در پلیس امنیت اخلاقی تبریز (صائب) توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل گردید.

پیشتر حسین علی محمدی روز ۲۱شهریور۹۲ در جریان دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز و ملوان بندرانزلی به همراه  فرزاد مهدوی(آلتای) از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز(صائب) منتقل گردید.

ماموران امنیتی هنگام بازداشت حسین علی محمدی در ورزشگاه یادگار امام تبریز وی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ در اثر این ضرب و شتم آثار کبودی و التهاب در گردن و کمر این فعال آذربایجانی تا چند روز بوضوح قابل مشاهده بود.

ماموران امنیتی با کلمات رکیک این  فعال آذربایجانی را مورد تحقیر و توهین قرار دادند. وی روز ۲۲شهریور۹۲ به قید وثیقه ملکی آزاد شد.

حسین علی محمدی پیش از این نیز روز ۱۴اردیبهشت۸۹ توسط ماموران امنیتی در منزل پدری خود در تبریز  بازداشت و پس از تحمل یک ماه بازداشت موقت آزاد گردید.

وی در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست دولت آبادی به اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی، توهین به بنیان گذارجمهوری اسلامی ایران، توهین به رهبر وعضویت در گروههای غیر قانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور و اخلال در نظم عمومی محاکمه گردید.

او در آن زمان از بابت اتهام توهین به بنیان گذارجمهوری اسلامی ایران،توهین به رهبر و فعالیت تبلیغی علیه نظام  به پرداخت سه میلیون  ریال جزای نقدی و ۶ ماه حبس تعلیقی محکوم و از سایر اتهامات تبرئه گردید.

 استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ”اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

تداوم بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی در اداره اطلاعات تبریز

قرار بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی بار دیگر تمدید شد

انعکاس خبر بازداشت «حسین علی محمدی» در روزنامه «بیلد ام سونتاگ» آلمان

کمپین امضا برای آزادی حسین علی محمدی و طاها کرمانی

افزایش نگرانی ها از وضعیت سلامتی حسین علی محمدی و طاها کرمانی

قرار بازداشت حسین علی محمدی و طاها کرمانی تمدید شد

دو تن از فعالان آذربایجانی در تبریز بازداشت شدند

تبریز : ضرب و شتم شدید فعالین آذربایجانی در بازداشتگاه نیروی انتظامی

آزادی بازداشت شدگان بازی تراکتور – ملوان

بازداشت بیش از ۲۰ تن از هواداران تراکتور / ضرب و شتم بازداشت شدگان

درباره این مطلب نظر دهید