انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

حضور فردین مرادپور در جمع تعدادی از فعالین مدنی اردبیل

erdebil ferdin

اویان نیوز: فردین مرادپور فعال مدنی آذربایجانی مورد استقبال جمعی از فعالین مدنی اردبیل قرار گرفت.

بنا به اخبار رسیده به اویان نیوز، روز یکشنبه ۹ تیر ۹۰ فردین مرادپور فعال مدنی آذربایجانی که بعد از تحمل ۴۰ ماه حبس از زندان مرکزی تبریز آزاد گردیده در سفر به اردبیل در جمع فعالین مدنی این شهر و در منزل شخصی عباس لسانی حاضر شد. این مراسم به نیت تبریک و قدردانی فعالین اردبیلی نسبت به فردین مرادپور ترتیب داده شده بود.

در ابتدای این مراسم عسگر اکبرزاده فعال مدنی آذربایجانی ضمن خوش آمدگویی و عرض تبریک به خاطر آزادی وی، سخن خود را با قطعه شعری شروع کرد

چکیج آلتیندا محقق ازیلر گونلرجه       او دمیر پارچاسی بیر تیغ مهیب اولماق اوچون

اکبرزاده با بیان اینکه فردین مرادپور مصداق عینی این شعر می باشد، اشاره کرد که تحمل هزینه ها و زندان ها نه تنها فعالین ملی را از رسیدن به خواستهایشان بازنخواهد داشت بلکه بیشتراز پیش ایشان را در راه رسیدن به آمال ملی شان مصمم تر خواهد نمود. عسگر اکبرزاده ضمن تقدیر از فردین مرادپور خاطر نشان کرد که فردین الگویی دیگر مانند سعید متین پورها و عباس لسانی ها در اصرار بر نیل به اهداف به حق می باشد.

همچنین وی با بیان اینکه حرکت ملی آذربایجان به صرف حق بودن خود نمی تواند به خواسته های برحق خود برسد افزود: می بایست در پشت این خواست های برحق امثالی به مانند مرادپورها و متین پورها محکم ایستاده باشند و فریاد حق طلبی را با هزاران حنجره به گوش جهانیان برسانند.

در ادامه فردین مرادپور ضمن تشکر از محبت حاضرین اعلام داشت که بنده هرچند در طول مدت ۴۰ ماه متحمل سختی های بسیاری شدم اما هیچ وقت از خواسته های ملیمان دلسرد نشده و ذره ای از اهداف ابتدایی خود پا پس نکشیده ام. وی از عباس لسانی و دیگر فعالین مدنی به خاطر حمایت هایشان در طول مدت زندان و همچنین اعتصاب غذا تشکر و قدردانی کرده و گفتند که اگر حمایت های فعالین ملی خارج از زندان وجود نداشت رسیدن به خواسته هایم در طول اعتصاب غذا مشکل می نمود. وی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد همان طوری که در دیگر شهرها نیز ذکر کرده ام خوشحالی واقعی من زمانی خواهد بود که تمامی عزیزان زندانی که به خاطر مسائل سیاسی در زندان به سر می برند آزاد گردیده و ملت بزرگ و قدرشناس آذربایجان به خواسته هایشان برسند ودر این راه، باز حاضر به تحمل تمامی هزینه ها و مشقت ها هستم.

پس از سخنان فردین مرادپور، رحیم غلامی فعال مدنی آذربایجانی ضمن خوش آمدگویی و تبریک به فردین مرادپور قطعه شعری را که در زندان سروده بود، را به وی تقدیم نمود.

در پایان عباس لسانی فعال مدنی آذربایجانی مصادف شدن حضور فردین مرادپور در اردبیل با سالروز تولد قهرمان ملی آذربایجان “بابک”، را خوش یمن دانسته و از مقاومت فردین مرادپور تقدیر کرد. وی با بیان اینکه فعالین آذربایجانی نباید قهرمانان خود را در صفحات تاریخ جستجو کنند بلکه با نگاه به آیینه قهرمان حقیقی خود را خواهند یافت و با اعتماد به نفس، ایمان خود را تقویت کنند. وی در جواب تشکر مرادپور با قطعه شعری چنین پاسخ دادند :

چوخ قهرمانلار دوغموش دونیا آناسی        ائل آرخا چیخمایینجا باتیبدیر سسی

بابکی بابک ائدن چاغداش ائلیدیر              جان وئریب قاییدمایان ایگیدلریدیر

تکجه بابک نه ائدر دوشمن قارشیسیندا       اولماسایدی بیر آییق ائل آرخاسیندا

عباس لسانی افزود: اگر مقاومت آقای مرادپور نبود فعالین ملی نیز تشویق به حمایت از ایشان نمی شدند.

وی با بیان اینکه نیروهای مخالف حرکت ملی آذربایجان زمانی که از شکنجه ها و تبعیدها و زندان ها برای به انفعال کشیدن فعالین ملی نتیجه نگرفتند از طرق مختلف در صدد تغییر گفتمان و ارزشهای حیاتی و اصیل حرکت ملی آذربایجان برآمدند. بنابراین ارزشهایی مانند “مقاومت” تقبیح، تعامل و اطاعت، نام “عقلانیت” به خود گرفت؛ مبارزه و هزینه در راستای رسیدن به مطالبات ، “حماقت” نامیده شد و اینها همان جنگ روانیست که برای مقابله با فعالین ملی به اجرا گذارده می شود. ایشان همچنین گفتند فردین ها و سعید هایی که در راستای اهداف ملی فعالیت نموده و متقبل هزینه می شوند نمونه های بارزی از شکست چنین جنگهای روانیست.

لسانی در پایان سخنان خود با اشاره به این مسئله که حرکت ملی آذربایجان حامی همه افراد و جریانها و تشکیلات هایی است که در راستای اهداف حرکت ملی متحمل سختی ها و هزینه می گردند و این روند را طبق روال گذشته و به طور احسن ادامه خواهند داد مگر اینکه اشخاص، جریانها و تشکلها دچار سکتاریسم گردیده و فعالیت ها و هزینه پردازی های خود را نه در راستای منافع ملی بلکه در راستای منافع شخصی و گروهی خود عمل نمایند .

از دیگر سخنرانان این مراسم آقای محمد خاکپورفعال دانشجویی اردبیلی بودند.

همچنین در این مراسم خانم آیسودا و سجاد جولانی چند قطعه از موسیقی آذربایجانی را اجرا نمودند.

درباره این مطلب نظر دهید